Україні потрібно не продовження зернової угоди, а повне розблокування портів – Гусак

Економіка Точка зору Транспорт
Україні потрібно не продовження зернової угоди, а повне розблокування портів – Гусак

Україні сьогодні треба домовлятись не про продовження зернової угоди,а про повне розблокування вітчизняних портів для всіх вантажів. Таку думку у коментарі МінПрому висловив генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак.

Він звернув увагу на те, що до війни сільськогосподарські культури становили лише 40% від загальної вантажної бази українських портів. За оцінками гендиректора ФРТУ, через морську блокаду, яка фактично мала місце незважаючи на  попередню зерновою угодою, Україна втратила десятки мільярдів доларів валютної виручки, приблизно 500 тисяч робочих місць, 10% ВВП та 150 мільярдів гривень податків, що спвставно з витратами нашої країни на освіту та охорону здоров'я.

"Через формат зернової угоди, який існував, Росія фактично узаконила право піратства на морі і отримала широкі, можна навіть сказати, безпрецедентні можливості щодо повного контролю над зовнішньою торгівлею України. І якщо цей недостатній та недосконалий формат збережеться, то це матиме негативні наслідки для України. Тому сьогодні варто вести розмову про повне розблокування українських портів та відновлення вільного судноплавства на Чорному морі", - переконаний В.Гусак.

"Для досягнення цієї мети український владі необхідно відстоювати на всіх рівнях позицію, що єдиним можливим форматом є повне розблокування портів без жодного впливу держави-агресора на те, чим Україна торгує", - додав він.

На думку гендиректора ФРТУ, діючи у цьому напрямку необхідно звертатись до міжнародних партнерів, щоб Україна отримала все необхідне озброєння для забезпечення вільного судноплавства. Крім того необхідно боротися за підсилення санкційного тиску на росію. Також важливим кроком у напрямку розблокування портів для всіх вантажів В.Гусак назвав створення урядом за участі міжнародних партнерів дієвого механізму комерційного страхування ризиків для торговельних суден, які прямуватимуть до українських портів.

Новини

19 Вересня 2023

Франція готова інтегрувати кліматичні цілі ЄС у свою енергетичну стратегію

Чехія придбала у німецької корпорації газові сховища за 360 млн євро

Виробництво арматури у Китаї за 8 місяців зросло на 1,9%

Уряд планує отримати 5,4 млрд від МВФ на покриття дефіциту бюджету

Укрзалізниця очікує вийти на прибуток за підсумками січня-вересня

В'єтнам у серпні збільшив імпорт металобрухту

British Steel затримує поставки через проблеми з однією з доменних печей

УЗ продала 7,7 тис тонн брухту

Китай продовжує збільшувати виробництво нікелю

Україна може ввести заборону на імпорт деяких товарів із Польщі та Угорщини

Держборг США перевищив позначку в 33 трлн долл

ЄБРР планує інвестувати в Україну 1,5 млрд євро

В Міненергетики заявили, газу вистачить для проходження опалювального сезону

Україна продовжує співпрацю з НАТО в питаннях розмінування Чорного моря 

США продовжили дію мит на товстолистовий прокат із трьох країн

US Steel зупиняє домну на заводі в Іллінойсі

ВСІ НОВИНИ ⇢