Безперебійник для холодильника: як підготуватися до блекаутів

Технології

Без робочого холодильника життя в сучасному місті неможливе. Особливо в теплу пору року. Є багато варіантів, як забезпечити його живлення в разі відключення світла, й один із них — використання ДБЖ, або, по-простому, безперебійника.

Про те, що блекаути можливі, попереджають як експерти, так і влада: росія навряд чи відмовиться від енергетичного терору взимку.

Чи можливо використовувати ДБЖ для живлення холодильника

Побутові моделі зазвичай мають вбудований акумулятор великої ємності. Її вистачає, щоби встигнути правильно виключити комп’ютер, але для тривалої роботи холодильника впродовж багатьох годин цього недостатньо.

Крім того, не всі безперебійники генерують правильну (чисту) синусоїду, а це обов’язкова умова для роботи техніки, оснащеної електромотором, що працює від змінного струму. Тому, якщо ви плануєте купити безперебійник, потрібно звертати увагу на тип вихідної синусоїди та потужність ДБЖ.

Якщо вона буде недостатньою, доведеться підключати додатковий акумулятор разом з інвертором, що значно здорожує конструкцію та ускладнює її використання.

Як розрахувати потужність безперебійника

Якщо номінальна потужність сучасного холодильника порівняно невелика (в середньому 250 Вт), то пікова, яка потрібна короткочасно в момент запуску компресора, може бути набагато більшою.

Вона вказується в характеристиках конкретної моделі, але якщо паспорта немає, можна знайти відповідні дані в інтернеті. Орієнтиром може бути показник в 1600–1800 Вт, характерний як для сучасного обладнання, так і для придбаного років із 30 тому.

Відповідною має бути й потужність ДБЖ з урахуванням запасу на рівні 15%.

screenshot_2.jpg

Скільки може працювати холодильник від безперебійника

Побутові ДБЖ оснащують гелевими акумуляторами невеликої потужності, 5–7 А·год. У разі відключення електроенергії комп’ютер із блоком живлення на 250–400 Вт може пропрацювати від джерела безперебійного живлення хвилин 5–10.

Цього має вистачити, щоб закрити всі програми, зберегти дані та вимкнути ПК правильно, тобто засобами операційної системи.

Для холодильника потрібен безперебійник потужністю приблизно 2000 Вт, а такі прилади, та ще й із правильною синусоїдою, коштують дорого — від 20 000 грн. Моделі, які працюють від зовнішнього акумулятора, коштують дешевше, але в цьому разі вам доведеться купувати ще й АКБ відповідної потужності (від 140 А·год).

Якщо на момент відключення електроенергії акумулятор був повністю заряджений, то можна розраховувати на роботу холодильника від ДБЖ упродовж 4–5 годин.

У випадках, коли блекаути значно довші, варто розрахувати час включення та роботи таким чином, щоби вміст холодильника постраждав якнайменше.

Новини

4 Грудня 2024

АМКР прогнозує падіння виробництва, зниження імпортного ПДВ і валютного виторгу в разі підвищення тарифу на передачу електроенергії

Westinghouse підтримує плани України з розвитку атомної енергетики напередодні рішення Ради щодо ХАЕС

В Україні продовжує зростати попит на вантажівки 

Anglo American та Vale розширюють співпрацю з видобутку залізної руди у Бразилії

Транзит російського газу через Україну зупиниться з 1 січня – Міненерго 

AМКР ввів у роботу нову лабораторію прокатного виробництва

Німецька SMS Group планує побудувати завод DRI в Єгипті

Запоріжсталь збільшив виробництво металопрокату на 11,1%

Українські порти обробили майже 90 млн тонн вантажів

Тарифи УЗ непрозорі й не базуються на реальних економічних показниках – нардеп

Металурги покращили показники виробництва 

Держава має запобігти борговому паралічу на енергоринку – експерт

3 Грудня 2024

Мінекономіки відновило надання статусу критичності підприємствам для бронювання 

Запоріжкокс наростив випуск продукції на 2%

Україна у листопаді скоротила імпорт е/е на 9,4% 

SMS Group побудує одну з найбільших електродугових печей для SSAB

ВСІ НОВИНИ ⇢