Особливості перекачування продуктів косметичної промисловості

Технології

Косметична галузь, як і інші різновиди промисловості, не обходиться без використання різноманітного насосного обладнання. Оскільки ця сфера потребує гігієнічності та дбайливої взаємодії з робочими речовинами, до пристроїв висувається багато вимог.

Найкраще для косметичних виробів підходить мембранний насос, кулачковий та імпелерний. Далі розглянемо їхні особливості та на що звернути увагу, вибираючи підхожу модель.

Різновиди насосів для виробництва косметики

Залежно від того, яку косметику випускає виробництво та яка потрібна продуктивність і інтенсивність роботи, розгляньте 3 моделі:

  • Кулачкові насоси. Ідеально підходять для не занадто в’язких та абразивних речовин. Завдяки особливостям будови корпусу, гарантують абсолютну гігієнічність, не залишаючи бактеріям жодних шансів. Також мають низьку швидкість потоку, що запобігає руйнуванню структури продукту, рівномірну подачу та стабільність на високих обертах.
  • Мембранні насоси. Також забезпечують ідеальну відповідність санітарним нормам. Створені для перекачування кремів, парфумів та інших засобів, зокрема, тих, що містять великі включення і мають високу в’язкість. Рекомендуємо особливу увагу звернути на гігієнічну серію мембранних насосів Tapflo.
  • Імпелерні насоси. Також чудово підходять для транспортування рідин будь-якої в’язкості та з різноманітними включеннями. Не провокують надмірного піноутворення, тому чудово справляться з перекачуванням мила, шампунів. Мають самовсмоктувальну функцію, реверсний режим роботи (можна в будь-який час змінити напрямок перекачування). Немало важливо, що їхня ціна зазвичай нижча за кулачкові чи гвинтові.

Щоб вибрати правильні характеристики будь-якої моделі, визначіться з обсягом виробництва, часом роботи обладнання, різновидами перекачуваних речовин, іншими умовами експлуатації. Це допоможе під час вибору потужності, матеріалів виготовлення, типу роботи, швидкості зношування деталей тощо.

На що важливо звернути увагу

Основні вимоги до насосів, що перекачують косметичні засоби, такі:

  • Гігієнічність. Для косметичної галузі, як і для харчової та фармацевтичної, велике значення має стерильність, герметичність і відповідність усім санітарним нормам. Матеріали виготовлення деталей, що стикаються з робочою речовиною, не мають вступати з нею в реакцію та якось впливати на її склад.
  • Можливість дозування. Разом із лікарськими препаратами косметика потребує транспортування дуже точними порціями.
  • Відсутність впливу на структуру продуктів. Багато кремів, скрабів чи інших засобів містять у складі включення. Тому насос має працювати максимально дбайливо, щоб не зруйнувати їх.
  • Низькі оберти та низький тиск. Ці характеристики найбільш важливі для мильних засобів. Якщо прилад буде працювати надто швидко, даючи сильні імпульси, гелі для душу, шампуні, мило почнуть сильно пінитися. Це може призвести до негативних наслідків.

Останньою, але не менш важливою вимогою є безпечність. Оскільки деякі інгредієнти косметичних засобів доволі агресивні, мембранний насос або інші моделі мають бути герметичними, запобігати будь-яким витокам.

Новини

13 Грудня 2024

Вчені знайшли несподіване джерело дефіцитних металів, необхідних для зеленого переходу

Через Український морський коридор у 2024 році експортовано 73,4 млн тонн вантажів

Метінвест закрив шахту під Покровськом

12 Грудня 2024

В Україні різко впали темпи встановлення вітрових електростанцій – експерт

Каметсталь продовжує розширювати асортимент продукції

Україна в січні-листопаді наростила імпорт коксу вдвічі

Інтерпайп розробив два маршрути доставки своєї продукції залізничним транспортом до Європи

Два феросплавні заводи Коломойського викрили у несплаті майже ₴1,2 млрд податків

JSW Steel наростила виробництво сталі на 5%

Без індексації тарифів на перевезення вантажів УЗ може бути збитковою у 2025 році

Наступного року обсяг вантажних перевезень залізницею може скоротитися до 165 млн тонн

Українські морські порти обробили вантажів на 70% більше, ніж торік

Китай почав скорочувати закупівлі російського вугілля

ЄС оцінив, як на них вплине припинення транзиту російського газу через Україну

В Україні може зупинитися єдиний завод, що виготовляє компоненти для броні

ВВП України з початку року зріс на 4%

ВСІ НОВИНИ ⇢