9 секретів відмінного врожаю огірків

Технології

Отримати хороший урожай огірків — це мрія кожного садівника-городника. Але мало придбати якісне насіння, вам доведеться попрацювати як слід. Ця культура вважається однією з найпримхливіших і найскладніших у вирощуванні, тому без допомоги професіоналів тут не обійтися. В даній статті ми підібрали дев`ять найдієвіших порад та рекомендацій, які допоможуть вам зібрати багатий урожай улюбленого представника гарбузових.

1. Висівайте огірки в прогрітий ґрунт

Спочатку необхідно купити насіння огірків високої якості. Висівати його необхідно у попередньо прогрітий ґрунт. Оманливе перше потепління у квітні, під час якого проводять посів огірків, часто змінюється тривалим похолоданням. Тому насіння починає загнивати і випрівати в ґрунті. Крім того, похолодання можуть спричинити загибель огірків.

2. Вирощуйте огірки через розсаду

Для того, щоб отримати щедрий урожай огірків, найкраще вирощувати цю культуру через розсаду. Так ви отримаєте міцні сіянці, які згодом зможуть протистояти несприятливим погодним умовам і добре родити. Розсаду можна пересаджувати у відкритий ґрунт через 20 днів після сходу.

3. Слідкуйте за температурою та вологістю

У теплиці цей режим витримувати набагато простіше, адже на відкритих грядках все залежить від погоди. Літо може бути холодним, дощовим або надто спекотним із різкими перепадами температури.

Для того, щоб не втратити потенційно високий урожай огірків у відкритому ґрунті, встановіть над грядками високі дуги, і у разі зниження температури відразу накиньте на них прозору плівку, добре закріпивши її на кінцях, щоб не здувало вітром.

При різких перепадах денних та нічних температур, які часто бувають у серпні, плівкою накривайте грядки на ніч. Якщо температура знизиться нижче +14 градусів, накрийте огіркові грядки подвійним шаром плівки: один не зможе утримати потрібну температуру.

4. Не переборщіть з добривами

Однією з причин невдачі під час вирощування огірків є надмірне внесення добрив. Так, як підживлення зазвичай використовують органіку. Для цього курячий кал або коров’як слід розвести водою у співвідношенні 1:10. Під кожну рослину вносять 1-1,5 л добрива. Чим спекотніша погода, тим частіше необхідно підгодовувати огірки. Також добре чергувати комплексні мінеральні та органічні добрива для городу.

5. Не забувайте про мульчування підгортання

При вирощуванні огірків на відкритих грядках дуже важливо, щоб на поверхні не утворювалася ґрунтова кірка, яка перешкоджає доступу кисню до коренів.Також потрібно постійно прополювати грядки від бур’янів, які відростають дуже швидко.

Полегшити ці процеси допоможе розпушування ґрунту після кожного поливу та мульчування поверхні грядки соломою або сіном шаром 5 – 6 см. Мульчуючий шар перешкоджатиме і утворенню ґрунтової кірки, і росту бур’янів.

6. Дотримуйтесь відстані при посадці

Висаджувати сіянці огірків слід з інтервалом 25 см. Так рослини не заважатимуть один одному і зможуть дати добрий урожай. При виборі відстані враховуйте розміри конкретних рослин даного сорту та загальний обсяг засаджуваної площі

7. Правильно вибирайте сусідів огірків

Крім того, для огірків, які вирощуються на відкритих грядках, дуже важливі сусідні культури. Адже деякі з них можуть пригнічувати огіркові рослини і тим самим знижувати їхню врожайність. Найкраще огірки ростуть поряд з квасолею, горохом, бобами, цибулею, часником, кропом, селера та салатами.

Не розміщуйте огіркові грядки поруч з іншими огірковими та гарбузовими культурами, а також неподалік кущів чорної смородини, ароматичні леткі речовини якої пригнічують ріст огірків.

8. Не забувайте про штучне запилення

Намагайтеся залучити корисних комах на огіркові грядки, розставляючи на них блюдечка з цукровою водою, розведеним варенням або зацукрованим медом. Але цього не достатньо. Проводьте штучне запилення. За допомогою м’якого пензлика переносьте пилок з чоловічих квіток на жіночі. Можете зірвати чоловічу квітку, обірвати з неї всі пелюстки і тичинкою запилювати маточки жіночих. Однією чоловічою квіткою можна запилити п’ять жіночих.

9. Підбирайте відповідний посівний матеріал

Сорти та гібриди огірків слід вибирати з тих, які рекомендовані для вашого регіону. Вони краще пристосовані до місцевих умов.

Тепер ви знаєте основні секрети вирощування огірків. Отож, дотримуючись наших порад та рекомендацій зможете отримати щедрий урожай цієї культури.

Новини

29 Листопада 2023

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

Металургійні підприємства Польщі скоротили виробництво сталі на 17,5%

Єврокомісія не бачить ризиків для фермерів ЄС від української продукції 

Каметсталь завершує капітальний ремонт повітронагрівачів доменних печей

Польські міністри шукають вихід, як розблокувати кордон з Україною

З початку року Туреччина скоротила імпорт труб на 8%

Україна запропонує створити єдиний євроатлантичний простір оборонної промисловості

ВСІ НОВИНИ ⇢