Пакети для сміття з позначкою «біо»: всі за та проти
ТехнологіїКоли нам не потрібна якась річ, ми викидаємо її у сміття. Зазвичай ми користуємось звичайними пакетами для відходів, але через велике забруднення планети пластиком кращим рішенням є пакети для сміття, які розкладаються. У їхньому складі основою є крохмаль – кукурудзяний або картопляний – та біополімери, які при контакті з органікою можуть повністю розкластися у термін до року, якщо знаходяться у відповідних умовах.


Тільки для сміття чи для інших цілей?
Сама назва біорозкладних пакетів для сміття каже сама за себе. Але їх можна використовувати у побуті, для зберігання одягу, для офісних цілей, прибирання за домашніми тваринами. За можливості треба наповнювати сміттєві пакети максимально. На дно мішка можна покласти папір, щоб пакет передчасно не почав розкладатися.
Зараз виготовляють тару на різну кількість літрів – від 6 до 75. Найбільшим попитом на даний момент, користуються мішки на 30-35 л, бо вони ідеально підходять для відходів вдома та в офісах. Звісно, ціна на біопакети вища, аніж на звичайні, але попит на них кожен рік зростає. І хоча вигляд і функціонал у них схожий на звичайні пластикові, але вони набагато безпечніші для екології та довкілля.
Матеріал сучасних екоупаковок для відходів
Через проблеми екології вчені звернули увагу на крохмаль, який став основою багатьох мішків та упаковок, які мають здатність до компостування. Сам крохмаль є у кукурудзі (вміст до 70%), картоплі, рисі та пшениці. Кукурудзяний крохмаль є найбільш доступним. Він стійкий до органіки, добре вбирає воду.
Пакети з сировини, в основі якої крохмаль, погано займаються і не виділяють дим, який погано впливає на нашу атмосферу. Вони є безпечною альтернативою майже вічним поліетиленовим упаковкам.
Окрім крохмалю, у сировині міститься полілактид – полімер, який виробляють із молочної кислоти.


Різниця між звичайними пакетами для сміття та біорозкладними
Різниця між поліетиленовими пакетами і біодеградуючими може бути недостатньо помітна для людини, яка цим питанням не займалась. Проте різниця є. Сучасні біо-пакети для сміття мають такі характеристики та властивості:
- підходять для відходів та органіки;
- виготовлені з сировини на основі крохмалю;
- можуть швидко компостуватися у сприятливих умовах (за наявності вологості та кисню);
- менш міцні, ніж із пластику;
- не є токсичними для оточуючих;
- непрозорі через особливість складових компонентів.
Водночас звичайні поліетиленові пакети не розкладаються так швидко навіть за сприятливих умов, багаторазові та мають різні кольори.
Користування та правильна утилізація
Такі мішки швидко та повністю перегнивають, лише якщо є кисень, вологість та мікроорганізми. Не варто у пакети «біо» класти негниюче сміття: пластик, метал тощо. Кращим варіантом для швидкого компостування є відходи від очищення овочів та фруктів, продукти, які зіпсувались.
Якщо у вас є приватний будинок чи дача, то можна зробити компостну яму, куди за можливості відправляти такі біоупаковки з відходами. Якщо ви користуєтесь пакетом на природі, то можна харчові відходи від пікніка закопати у землю, щоб не везти з собою додому. Але у мішку мають бути тільки речовини, що гниють.
Пам’ятайте, що зберігати такі пакети варто у сухому місці, куди не досягають сонячні промені. Вплив сонця та вологості може значно зіпсувати такі мішки до використання.
Якісні швидкорозкладні біопакети для сміття випускає компанія Primapak. Тут можна придбати готову продукцію або замовити виготовлення мішків з надписами/малюнками, будь-якого розміру та кольору. Товщина плівки для пакетів становить від 15 до 50 мкм, що суттєво розширює сферу їх застосування.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram