Використання РРО для бізнесу

Технології

Починаючи з минулого року, в Україні обов’язкове використання РРО для всіх підприємців. Це стосується ФОП та юридичних осіб. Також виключенням не став і онлайн-бізнес. Варто розібратися в важливих питаннях щодо вибору та особливостей використання РРО в онлайн-продажах. Докладну інформацію по ПРРО можна знайти за посиланням https://tranzzo.com/uk-ua/software-based-cash-register.

Що потрібно знати про РРО

РРО — це спеціальне обладнання, яке дозволяє приймати оплату без використання готівки, за допомогою банківської картки чи смартфона. В офлайн-магазинах ми звикли розраховуватися через термінали. Саме вони і є частиною системи РРО.

Але якщо мова йде про інтернет-магазин, встановлювати подібне обладнання недоречно. Адже його використання стає неможливим через те, що продавець та покупець можуть знаходитись за сотні кілометрів один від одного. Тому для онлайн-торгівлі передбачено інше рішення.

РРО для інтернет-продажів

Для віддалених розрахунків краще використовувати програмні рішення. Це повноцінний аналог РРО, який не потребує використання різноманітного обладнання. Щоб забезпечити виконання законодавства та комфорт клієнтів, на смартфон або планшет встановлюється програмне забезпечення. Воно повністю виконує необхідні функції, а в деяких випадках навіть надає можливість полегшити роботу.

Як працює програмне РРО

Програмний реєстратор — це повноцінний цифровий аналог класичного РРО. Після встановлення на відповідний пристрій програма надає можливість створювати та фіскалізувати чеки. Вони повністю рівноцінні звичним паперовим, але створюються в електронному вигляді. За необхідності їх можна видрукувати. Але зазвичай достатньо відправити чек на електронну адресу чи в месенджер клієнта.

В класичному РРО вся інформація зберігається в пам’яті пристрою. Це викликає певні незручності. В ПРРО чеки одразу надсилаються в податкову службу та надалі знаходяться на серверах ДПС. Підприємець за бажанням може отримати до них доступ в будь-який час.

Тобто програмний РРО працює наступним чином:

  • програма створює чек та відправляє його на сервер податкової;
  • там чеку присвоюють фіскальний номер та надсилають назад;
  • документ надається покупцю в електронному або паперовому вигляді.

Для здійснення пересилки необхідна мережа інтернет. Інколи вважають, що за його відсутністю онлайн реєстратор не буде працювати. Але насправді в програмі передбачений чималий запас часу. Вона може працювати без доступу до сервера до 36 годин. В цей час ПРРО самостійно формує номери, які потім відправляє до податкової. Після відновлення мережі запас номерів поповнюється.

Чи потрібен програмний реєстратор інтернет-магазину

Як вже зазначили, наявність РРО — це вимога законодавства України. Тому реєстратор є необхідністю. Використовувати ПРРО треба в наступних випадках:

  • покупець розраховується за товар через платіжний шлюз;
  • відбувається оплата з картки на картку;
  • кур’єр передає товар та отримує оплату на місці.

В деяких випадках застосування РРО не обов’язково. Наприклад, якщо відбувається переказ одразу на рахунок магазину за допомогою IBAN, або покупець проводить оплату через касу банка. Також дозволено не використовувати реєстратор, якщо розрахунки та передача товару відбуваються віддалено (через інтернет). Але тільки у випадку, коли мова йде про нематеріальні об’єкти. Тобто написаний текст чи розроблений сайт можна продати без застосування реєстратора. Однак, якщо товар потрібно згодом видрукувати (банери, листівки), він вже належить до матеріальних об’єктів.

Окрім вимог законодавства, варто також відзначити переваги, які отримує бізнес при використанні ПРРО.

Комфорт

Реєстрація продажів та створення відповідних документів доступні з будь-якої точки світу. Якщо бізнес віддалений, це дуже важливий фактор. За бажанням можна налаштовувати синхронізацію даних та надати доступ до потрібної інформації всім учасникам процесу.

Заощадження коштів

На відміну від звичних реєстраторів, програмне рішення не потребує великих витрат. Не має необхідності купувати вартісне обладнання та сплачувати за його технічне обслуговування. Програмне забезпечення встановлюється віддалено, а можливі негаразди швидко вирішуються службою підтримки. Ціна ПРРО в декілька разів нижча, ніж у стаціонарного обладнання.

Полегшення звітності

Програмне рішення самостійно формує більшість необхідних податкових звітів та відправляє їх на сервер ДПС. При цьому виключена можливість помилок в документах та пов’язаних з цим штрафів.

Проста інтеграція

ПРРО легко інтегруються з більшістю систем, які використовують в бізнесі. Наприклад, GRM, бухгалтерський та складський облік або CMS. Завдяки цьому аналітика стає максимально простою, а бізнес-процеси — більш автоматизованими.

Як обрати ПРРО

На українському ринку представлено чимало реєстраторів від різних платіжних систем. Відмічають Cashalot, Checkbox, Вчасно, Каса та інші. Але варто відзначити ПРРО від платіжної системи Tranzzo. Саме вона увійшла в ТОП надійних та сучасних платформ в Україні.

Tranzzo — це міжнародна платіжна система, що надає всі необхідні для ефективного ведення бізнесу інструменти та модулі. В тому числі й ПРРО. Програмне рішення від Tranzzo — це високий рівень безпеки, що складається з кількох етапів перевірки. Швидкість та зручність у використанні. Індивідуальні пропозиції для бізнесів різного розміру. А також цілодобова підтримка досвідчених фахівців.

Новини

15 Квітня 2024

ЄС має надати Україні обладнання для децентралізації генерації електроенергії

Україна збільшила експорт ЗРС у 2,5 раза

Voestalpine зробив першу у світі катанку із зеленої сталі

Герус обіцяє, що тариф на е/е піднімуть не до ринкового рівня

З початку війни в Україні релокувалися майже 19 тис компаній

Усі шість блоків ЗАЕС переведені в холодний зупин

Українські підприємства наростили експорт брухту чорних металів на 52,2%

Українські підприємці отримали понад 27 млрд грн доступних кредитів

Україна у березні експортувала 92 тис тонн чавуну

Імпорт залізної руди в Китай зріс на 5,5%

Thyssenkrupp Steel планує скоротити виробництво на заводі в Дуйсбурзі

Укргідроенерго отримало кошти на захист ГЕС

Україна скоротила експорт феросплавів

Україна наростила імпорт міді на 47%

Металурги у березні скоротили експорт чавуну на 27,6%

В Україні створять перше виробництво водню та аміаку з ВДЕ

ВСІ НОВИНИ ⇢