Європа запровадила прикордонний податок на викиди вуглецю

Екологія Новини
Європа запровадила прикордонний податок на викиди вуглецю

В Брюсселі учасники переговорів з країн ЄС та Європейського парламенту досягли угоди щодо закону про введення витрат на викиди CO2 при імпорті заліза та сталі, цементу, добрив, алюмінію та електроенергії.

Компанії, що імпортують ці товари до ЄС, повинні будуть купувати сертифікати, що покривають їх поточні викиди вуглецю. Мохаммед Шахім, провідний переговорник згідно із законом у Європейському парламенті, сказав, що прикордонний тариф матиме вирішальне значення для зусиль ЄС щодо боротьби зі зміною клімату.

«Це один із небагатьох механізмів, які ми маємо, щоб стимулювати наших торгових партнерів до обезуглерожування їхньої обробної промисловості», — сказав Чахім.

Метою збору є запобігання підриву європейської промисловості дешевшими товарами, виробленими в країнах із слабкішими екологічними нормами.

Це також буде застосовуватися до водню, що імпортується, якого не було в початковій пропозиції ЄС, але на включення якого законодавці ЄС наполягали на переговорах. в ході відповідних переговорів щодо реформи вуглецевого ринку ЄС.

В даний час ЄС видає вітчизняній промисловості безкоштовні дозволи на викиди CO2, щоб захистити ти її від іноземної конкуренції, але планує поетапно відмовитися від цих безкоштовних дозволів, коли буде поетапно запроваджено прикордонний тариф на викиди вуглецю, щоб відповідати правилам Світової організації торгівлі. Наскільки швидко станеться це поетапне впровадження, буде вирішено під час переговорів щодо вуглецевого ринку.

Брюссель заявив, що країни можуть бути звільнені від податку, якщо вони проводять аналогічну політику ЄС щодо зміни клімату, і припустив, що на цій підставі Сполучені Штати можуть бути звільнені від сплати прикордонного податку на вуглець.

Проте, план ЄС зіткнувся з критикою з боку країн, включаючи Китай, і з’явився на тлі загострення торгової напруги зі Сполученими Штатами через субсидій Закону про зниження інфляції для «зелених» технологій, які, за словами ЄС, можуть завдати шкоди європейським фірмам.

Тариф є частиною пакету політик ЄС, покликаних допомогти світові уникнути катастрофічних змін клімату за рахунок скорочення викидів ЄС на 55% до 2030 року порівняно з рівнем 1990 року.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢