Минулого року світові виробники скоротили експорт сталі

Металургія Новини
Минулого року світові виробники скоротили експорт сталі

У 2022 р. сукупний обсяг постачання сталевої продукції та напівфабрикатів морським шляхом з 20 найбільших країн-експортерів складе близько 288 млн. т, що на 14,5% поступається показнику 2021 р. З такими оцінками виступив індійський ресурс SteelMint.

За його даними, на ці 20 країн припадає близько 90% світового виробництва сталі та 85% глобального експорту. Найбільшим експортером стали у світі 2022 р. залишиться Китай. Більше того, обсяг постачання китайської сталевої продукції на зовнішні ринки може зрости від 66,9 млн. т у 2021 р. до понад 67 млн. т. Це викликано деяким скороченням видимого споживання сталі внаслідок літніх локдаунів.

Друге місце також збереже за собою Японія, хоча обсяг експорту знизиться до близько 28,7 млн т в порівнянні з 30,6 млн т в 2021 р. Японські компанії зміцнили свої позиції на європейському ринку, але скоротили поставки в країни Азії незважаючи на щодо високу конкурентоспроможність своєї продукції зовнішніх ринках внаслідок ослаблення єни. У свій час японський гарячекатаний листовий прокат навіть пропонувався трохи дешевше за китайський.

Південна Корея також знизить експорт сталі від 24,3 млн. т у 2021 р. до 23,2 млн. т, але вийде на третє місце через падіння російських постачань. SteelMint оцінює їх приблизно у 20 млн. т у 2022 р. (без урахування залізничних поставок до країн СНД), що на третину менше, ніж роком раніше. При цьому причиною спаду стали не лише санкції, а й несприятлива кон’юнктура на світовому ринку та високий курс рубля протягом значної частини 2022 року.

Майже на 45% скоротиться індійський експорт сталі — від 18,5 млн. до 10,2 млн. т. Зовнішні поставки різко знизилися після введення 15% експортних мит з 22 травня 2022 р. Їх скасування з 18 листопада не допомогло індійським компаніям повною мірою повернутися ринку внаслідок звуження попиту ньому. Багато країн зменшили споживання та імпорт стали через інфляцію, волатильність на валютних ринках та рецесію.

Як зазначає SteelMint, наймасовішим видом сталевої продукції, що торгується на світовому ринку, є гарячекатаний прокат. На його частку у 2022 р. припало близько 15% експортних поставок. Частка напівфабрикатів, що знаходяться на другому місці, становила 13%.

Новини

7 Травня 2024

Єврокомісія дозволила Nippon Steel придбати US Steel за $14,9 млрд

Відновлення енергосистеми потребує міжнародної допомоги та перегляду тарифу на світло влітку

У квітні попит на вантажівки в Україні зріс на 13% відносно минулого року

Україна має працювати над посиленням європейських санкцій та скасуванням пом’якшень – експерт

У Раді оцінюють збитки енергетичної інфраструктури від атак у $12,5 млрд

Уряд продовжив строк бронювання від мобілізації ще на місяць

ЄС готовий до жорстких торговельних заходів проти Китаю

Уряд підтримав законопроєкт про ратифікацію угоди про вільну торгівлю з Туреччиною

Котирування Platts не мають застосовуватися при розгляді трансфертного ціноутворення – юрист

Вантажне судно з України перекрило рух через Босфор

Британія виділила Україні 20 млн дол на інноваційні проекти в енергетиці

Гарантований покупець виплатив ще 4,3 млрд за зеленим тарифом

НБУ посилить контроль за поверненням експортерами валютного виторгу в Україну

Експорт бензину залізничним транспортом рф скоротила на третину

S&P підвищило довгострокові рейтинги Туреччини

EUROFER прогнозує падіння виробництва труб у ЄС у 2024 році

ВСІ НОВИНИ ⇢