ЄС готовий до жорстких торговельних заходів проти Китаю

Економіка Новини
ЄС готовий до жорстких торговельних заходів проти Китаю

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз готовий задіяти всі наявні інструменти для захисту економіки, якщо КНР не запропонує справедливий доступ до своїх ринків.

Про це пише Bloomberg, передає SilkBridge.info.

За її словами, сильно субсидовані китайські товари, як-от електромобілі та сталь, заполонили європейський ринок, а світ не може поглинути надлишкове виробництво Китаю.

Заява фон дер Ляєн прозвучала після переговорів у Парижі з президентом Франції Еммануелем Макроном і головою КНР Сі Цзіньпіном, який перебуває з офіційним візитом у Франції. Візит Сі Цзіньпіна до Франції є першим за п’ять років, після чого він вирушить до Сербії та Угорщини.

“Для того, щоб торгівля була справедливою, доступ до ринків один одного також має бути взаємним. Ми обговорили, як досягти реального прогресу в питанні доступу до ринків. Я залишаюся впевненою, що можна досягти більшого прогресу”, – наголосила вона.

Зазначається, що ЄС стає жорсткішим у торговельних відносинах із Китаєм, поділяючи занепокоєння США щодо надлишкових потужностей у “зеленій” промисловості, що фінансуються державою.

“Риторичне зрушення вже було реалізовано на практиці, коли восени 2023 року ЄС розпочав розслідування щодо субсидій для китайських електромобілів, за результатами якого до липня можуть бути введені нові тарифи. ЄС також ретельно вивчає інші галузі, як-от вітроенергетика, сонячна енергетика та залізниця”, – йдеться в повідомленні.

Урсула фон дер Ляєн закликала китайський уряд розв’язувати проблему “структурних надлишкових потужностей”, оскільки Пекін продовжує масово підтримувати свій виробничий сектор, тоді як внутрішній попит не зростає.

Крім того, голова Єврокомісії сказала, що вона та Еммануель Макрон закликали Сі Цзіньпіна використати свій вплив на Володимира Путіна для припинення війни в Україні, додавши, що позиція Китаю щодо конфлікту впливає на стосунки між Пекіном та ЄС.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢