Металурги намагаються встановити дармові ціни на брухт – Климович

Металургія Новини Точка зору
Металурги намагаються встановити дармові ціни на брухт – Климович

Українські металурги намагаються встановити “дармові ціни” на металобрухт. Таку думку висловив генеральний директор КВВ Груп Микола Климович, пише Delo.ua.

На його думку українські металурги чинять спротив потенційному збільшенню експорту того, що самі не здатні переробити. Він підкреслив, що наразі українські заготівельні компанії фізично можуть експортувати лише 25 тис. тонн на місяць, що складає менше третини від існуючого надлишку сировини. “Тому часто повторюваний на шпальтах власних медіа аргумент, мовляв, “дії заготівельників зупинять металургійну галузь” виглядає недолуго”, – переконаний він.

“На наш погляд, головна причина “експортного спротиву” з боку металургів – це прагнення понад усе не втратити надприбуток за рахунок майже “дармової” сировини. Фактично на ринку створена монопольна система, в якій лише вони можуть встановлювати ціни, диктувати свої умови, а якщо ти раптом з чимось не згоден, то мусиш піти геть з ринку”, – заявляє М.Климович.

Він переконаний, що якщо українським заготівельникам відкрити Європу, то металургам вочевидь доведеться підлаштовувати свої бізнес-процеси під європейську цінову кон’юнктуру: “Звісно, митний “налигач” у 180  €/т, періодичний “вереск” про зупинку металургійної галузі та інформаційні “патьоки” металургів спрямовані лише на одне –  встановлення “дармових” цін. Ніхто навіть не розглядає можливість взаємовигідної співпраці на засадах партнерства. Скидається на те, що металургам легше вбити заготівельну галузь, ніж платити справедливу ціну за сировину”.

“На думку переважної більшості представників брухтозаготівельних компаній, наявна проблема цілком штучна і не витримує жодної критики. Хіба нам потрібно доводити свою “невинуватість” в тому, що намагаємося розвивати власний бізнес, а не забезпечувати надмірні прибутки металургійній галузі? Але допоки ця проблема не вирішена, наше прагнення стати повноправним членом ЄС залишається лише красивим, але, на жаль, плакатним гаслом”, – переконаний М.Климович.

Новини

26 Квітня 2024

ЄС закликають до більш активних дій щодо припинення імпорту російської сталі та ЗРС

Експорт сталевого брухту з Японії знизився на 4,6%

JSW очікує видобуток вугілля у 2024 році на рівні 13,5 млн тонн

Запоріжсталь має намір підвищити якість металопродукції

Уряд зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до кінця травня

Індія дозволила російським компаніям страхувати танкери з нафтою, щоб обійти санкції 

Низька інфляція під час війни може нашкодити – економіст

Посудомоечная машина: мифы и реальность

Україна може втратити до 2% ВВП через обстріли енергетичної інфраструктури

Світове виробництво DRI у січні-березні збільшилось на 7,4%

З початку року машинобудівники ДТЕК виготовили п’ять вугільних комбайнів

Vale за результатами I кварталу скоротила чистий прибуток майже на 13%

Tata Steel відхилила план профспілок щодо збереження доменної печі

Японія інвестує у розвиток чилійських мідних шахт

У енергосистемі зберігається дефіцит – обмежено споживання криворізької промисловості

72% роботодавців в Україні нарікають на дефіцит кадрів

ВСІ НОВИНИ ⇢