Інфляція сповільнюється швидше, ніж у прогнозах Нацбанку

Економіка Новини
Інфляція сповільнюється швидше, ніж у прогнозах Нацбанку

Інфляція третій місяць поспіль сповільнюється швидше, ніж це прогнозували в Нацбанку – у березні базовий показник знизився до 19,8% в річному вимірі із 22,7% у лютому. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

“Стрімке зниження інфляції пов’язане зі значною пропозицією продовольства та пального, кращою ситуацією в енергетиці, поліпшенням інфляційних очікувань та сприятливою ситуацією в готівковому сегменті валютного ринку. Водночас уповільнення інфляції також здебільшого пояснюється ефектами бази порівняння минулого року”, – пояснили в регуляторі.

Згідно з даними Держстату, базова інфляція в березні знизилася до 19,8% в річному вимірі із 22,7% у лютому.

Подорожчання оброблених продовольчих товарів суттєво сповільнилося (до 23,5%), як і в лютому завдяки кращій, ніж очікувалося, ситуаціії в енергетиці. 

Так, нижчими темпами зростали ціни на хліб та борошняні вироби, кондитерські вироби, безалкогольні напої та консерви. В умовах достатньої пропозиції на внутрішньому ринку та зниження експортних цін повільніше зростала вартість молочних продуктів та соняшникової олії. Крім цього, поліпшення курсових очікувань, зокрема на тлі зміцнення готівкового курсу гривні, сприяло зниженню темпів подорожчання імпортних продуктів. 

Зростання цін на непродовольчі товари також суттєво сповільнилося (до 18,8%). У Нацбанку зауважують, що така динаміка була очікуваною через ефекти бази порівняння минулого року. З іншого боку, завдяки поліпшенню курсових та інфляційних очікувань повільніше зростали ціни на товари особистого догляду, одяг та взуття, електроніку, фармацевтичні товари, меблі, побутову техніку, автомобілі. 

Темпи зростання вартості послуг майже не змінилися (15,4%). Темпи зростання цін на сирі продукти харчування зменшилися до 31,6% завдяки слабшому попиту та зниження світових цін.

Крім цього, під впливом достатньої імпортної пропозиції та зміцнення готівкового курсу гривні повільніше дорожчали тютюнові вироби та алкогольні напої, останні – ще й з огляду на слабший попит. Також пригальмувало зростання цін на транспортні послуги завдяки стабілізації цін на пальне. 

Новини

24 Вересня 2024

Данія виділити $19,4 млн для відновлення енергетичної інфраструктури України

Німеччина в серпні скоротила випуск сталі на 8,6%

Nippon Steel продасть свій пакет акцій POSCO

На китайському ринку сталі спостерігається надлишок пропозиції

На підвищення соцвиплат грошей нема – Мінфін

Світове виробництво чавуну скоротилось на 2,3%

Уряд Австралії схвалив будівництво нового залізорудного проєкту

Україна піднялась на 20 місце у рейтингу світових виробників сталі

На Львівщині пробурять дві свердловини

Європейська ціна на вуглець може зрости до 250 євро/т до 2034 року

Франція надасть Україні для підтримки енергетики 60 млн євро

Китай задіяв монетарне стимулювання для відродження економіки

G7+ закликала світову спільноту підтримати енергосектор України

АрселорМіттал Кривий Ріг оголосив про скорочення виробництва

Українцям обіцяють підвищити розмір допомоги по безробіттю

Світовий видобуток вугілля у 2024 році продовжить зростати завдяки Китаю та Індії

ВСІ НОВИНИ ⇢