Україна за час війни побудувала більше нових ВЕС ніж Велика Британія

Екологія Новини ТЕК
Україна за час війни побудувала більше нових ВЕС ніж Велика Британія

Україна з початку повномасштабного вторгнення побудувала більше потужностей вітрової енергетики (114 МВт на Тілігульській ВЕС) ніж Велика Британія (1 МВт у Стаффордширі). Британські чиновники незадоволені затримками в будівництва нових вітроелектростанцій, попри обіцянки уряду послабити обмеження на наземні ВЕС, та ставлять у приклад Україну, повідомляє The Guardian.

“Це надзвичайне відкриття є жахливим звинуваченням проти [прем’єр-міністра Великої Британії] Ріші Сунака та його приголомшливої ​​неспроможності покласти край забороні берегового вітру, – сказав тіньовий міністр зі зміни клімату Ед Мілібенд. – Навіть уряди, які борються за своє виживання, можуть почати будувати інфраструктуру “чистої” енергії, необхідну для подолання кризи вартості життя, кризи енергетичної безпеки та кліматичної кризи”.

Зазначається, що в країні з 2015 року діє заборона на наземні вітряні електростанції через посилення планових обмежень у рамках національної політики планування.

Хоча уряд обіцяв пом’якшити обмеження щодо наземних ВЕС, представники галузі вітроенергетики побоюються, що їхнє розгортання стримуватиметься і надалі.

В матеріалі підкреслили, що в Україні запустили 19 вітрових турбін на відстані близько 100 км від лінії фронту на Миколаївщині, в той час, як у Великій Британії – лише 2. За оцінками аналітиків, така заборона на найдешевше джерело електроенергії, коштувала британцям близько $987 мільйонів взимку 2022-2023 років.

Домогосподарства стикаються з рахунками за електроенергію, які, як очікується, залишатимуться вищими за рівень до пандемії до кінця десятиліття на тлі енергетичної кризи та російсько-української війни.

“Це просто вражає, що Україна, борючись за своє виживання, побудувала більше вітрових потужностей на суші, ніж Англія. Уряд повинен почати зі скасування заборони на нові наземні вітряні електростанції – одним розчерком пера відкриває найдешевше доступне джерело енергії”, – сказав засновник і керівник кампанії Britain Remade, яка виступає за зелене економічне зростання Сем Річардс.

Виконавчий директор ДТЕК Максим Тимченко заявив, що Тилігульська вітроелектростанція є символом опору України та допоможе відбудувати “зелену” країну та стати ключовим партнером в енергетичному майбутньому Європи. В матеріалі підкреслили, що з 2010 року у Великій Британії потужності відновлювальної енергетики збільшилися на 500%, що стало другий за величиною обсягом збільшення в Європі.

Лише у 2022 році в країні запустили 3790 МВт нових ВДЕ-обʼєктів. Берегові ВЕС також розвивають, якщо є підтримка місцевих громад.

Нагадаємо, у травні на Миколаївщині запустили першу чергу Тилігульської вітрової електростанції потужністю 114 МВт з 19 вітрових турбін. Потужність станції має сягнути 500 МВт, що зробить її найбільшою в Україні та Східній Європі.

Новини

26 Квітня 2024

ЄС закликають до більш активних дій щодо припинення імпорту російської сталі та ЗРС

Експорт сталевого брухту з Японії знизився на 4,6%

JSW очікує видобуток вугілля у 2024 році на рівні 13,5 млн тонн

Запоріжсталь має намір підвищити якість металопродукції

Уряд зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до кінця травня

Індія дозволила російським компаніям страхувати танкери з нафтою, щоб обійти санкції 

Низька інфляція під час війни може нашкодити – економіст

Посудомоечная машина: мифы и реальность

Україна може втратити до 2% ВВП через обстріли енергетичної інфраструктури

Світове виробництво DRI у січні-березні збільшилось на 7,4%

З початку року машинобудівники ДТЕК виготовили п’ять вугільних комбайнів

Vale за результатами I кварталу скоротила чистий прибуток майже на 13%

Tata Steel відхилила план профспілок щодо збереження доменної печі

Японія інвестує у розвиток чилійських мідних шахт

У енергосистемі зберігається дефіцит – обмежено споживання криворізької промисловості

72% роботодавців в Україні нарікають на дефіцит кадрів

ВСІ НОВИНИ ⇢