Експерт розповів про загрози для електромереж після підриву Каховської ГЕС

Екологія Новини ТЕК
Експерт розповів про загрози для електромереж після підриву Каховської ГЕС

Унаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС та підтоплення територій особлива загроза є для комунікацій, передусім для електромереж. Про це повідомив у коментарі Українському Радіо директор аналітично-дослідницького центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко.

“Коли заливає підвали чи перші поверхи, то страждають несучі конструкції, стіни, підлога, меблі. Якщо йдеться не про хатину початку ХХ століття, то нічого з фундаментами не станеться. Можуть бути зовнішні пошкодження на стінах, можуть відійти шпалери, але якщо є цегляні стіни й бетонні фундаменти, то навряд чи станеться щось критичне. Комунікаціям є загроза, особливо електричним мережам. Водогонам і газовим трубам нічого не буде, можливо, їх доведеться продути. А от електричні контакти, де може бути окислення, це – суттєве пошкодження. Насосні станції у підвалах також можуть зазнати пошкоджень”, – розповів фахівець.

Сергієнко нагадав про основні правила поведінки в екстремальних ситуаціях: насамперед треба вимкнути всі мережі, електрику, газ і воду. “Тому що всюди є насоси, всюди працює електрика, і якщо не вимкнути — буде коротке замикання і все просто погорить”, – сказав він.

Друге — не слід забувати, що вода рано чи пізно зійде, бо вона розтікається. “Тут усе залежатиме від того, наскільки вода проникла у системи водопостачання, газопостачання, у різні насоси, інші механізми. Якщо це якісно зроблені вузли, то за певний час, коли зійде вода, треба буде їх трохи перебрати, почистити, змастити. Вода не є агресивною рідиною, але може бути якесь окислення. Відновити робочий стан усіх агрегатів — цілком реально. Чим швидше зійде вода, тим буде простіше. Наперед прогнозувати важко”, – розповів директор “Інституту міста”.

російські війська 6 червня здійснили підрив Каховської ГЕС. Внаслідок підриву машинної зали зсередини станцію повністю зруйновано. Через підрив водосховища є ризики підтоплення енергетичних об’єктів на Херсонщині, зокрема Херсонської ТЕЦ. Розпочалась евакуація населення з потенційних районів затоплення.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢