EUROFER прогнозує зниження попиту на сталь на 3% у 2023 році

Економіка Металургія Новини
EUROFER прогнозує зниження попиту на сталь на 3% у 2023 році

Попит на сталь у Європейському Союзі, як і очікувалося, знизиться на 3% цього року на тлі високих цін на енергоносії та млявого попиту, заявила Європейська асоціація виробників сталі (Eurofer), знизивши свій прогноз, повідомляє агентство Reuters.

У травні галузева група заявила, що споживання сталі має знизитися на 1% у 2023 році, але невизначеність, що зберігається, означає, що перспективи на цей рік погіршилися, йдеться в заяві.

“Європейська сталеливарна промисловість вже давно стикається з численними проблемами, від пандемії до енергетичної кризи та інших руйнівних факторів”, — сказав генеральний директор Eurofer Аксель Еггерт.

Сталеливарний сектор ЄС виробляє близько 152 млн. тонн сталі на рік на 500 підприємствах із оборотом €130 млрд ($144,04 млрд).

Група заявила, що зниження видимого попиту на сталь 2023 року стане четвертим негативним результатом за останні п’ять років.

Очевидний попит на сталь вимірює виробництво сталі плюс імпорт за вирахуванням експорту та матеріалу, що надходить, який піддається подальшій переробці в блоці.

Eurofer, однак, був більш оптимістичний щодо 2024 року, підвищивши свій прогноз до зростання попиту на 6,2% з оцінки 5,4% у травні.

У першому кварталі (за останніми доступними фактичними даними) споживання сталі скоротилося на 11,7% у річному обчисленні до 34,5 млн метричних тонн, що вище за падіння на 19,3% в останньому кварталі минулого року, йдеться в заяві.

Очікується, що виробництво в секторах, що використовують сталь, таких як автомобілебудування, транспорт та будівництво, уповільниться до 1,3% цього року порівняно зі зростанням на 3,1% у 2022 році, повідомляє Eurofer.

“Очікується, що частина 2023 року, що залишилася, характеризуватиметься поєднанням невизначеності цін на енергоносії, низького попиту в галузі та економічних проблем, викликаних інфляцією”, — йдеться у звіті.

Загальний обсяг імпорту сталі впав на 28% у річному обчисленні у першому кварталі через слабкий попит, але частка імпорту порівняно із споживанням становила 22%, що є високим показником в історичному плані.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢