Металургійні заводи України розробляють проекти зі значного скорочення викидів вуглецю

Новини
Металургійні заводи України розробляють проекти зі значного скорочення викидів вуглецю

Стратегія зеленого переходу Метінвесту попри повномасштабну війну залишається незмінною. Про це у інтерв’ю для PwC розповів генеральний директор групи Юрій Риженков, наголосивши, що прагнення України прискорити євроінтеграцію означає необхідність ще швидшого зеленого переходу, ніж передбачалося спочатку.

Риженков зазначив, що зелений перехід Метінвесту, попри реалії війни та втрату потужностей в окупованому Маріуполі, не є другорядним. 

“Метінвест – це не просто українська компанія, це також європейська компанія. Тому ми повинні відповідати тенденціям і вимогам, які панують у Європі. Наразі Україна прагне прискорити свій шлях до членства в ЄС, а це означає, що нам потрібно буде здійснити перехід навіть швидше, ніж передбачалося спочатку”, – сказав він.

За його словами, компанія продовжить втілювати стратегію зеленого переходу, яку сформували до початку повномасштабної війни. Її реалізують на тих підприємствах, які залишилися. Так залізорудні потужності переводять на високоякісну залізну руду для окатишів DRI, що має вирішальне значення для сталого виробництва сталі в Європі.

“Це особливо важливо, оскільки нам не вистачає металобрухту для живлення електродугових печей. До речі, для української металургії це критично”, – наголосив Риженков.

Він додав, що принципово важливим для зеленого переходу галузі є стратегічне збереження якомога більшої кількості вторинної сировини, зокрема металобрухту, всередині країни.

Риженков також розповів, що у Криворізькому регіоні, де розташовані залізорудні шахти та металургійні заводи компанії, проектують потенційні потужності для виробництва DRI та HBI, тобто гарячебрикетованого заліза.

Він зазначив, що для металургійних заводів розробляються проекти спрямовані на значне скорочення викидів вуглецю у короткостроковій та середньостроковій перспективах. Це стратегічний крок до поступової ліквідації доменних печей і заміни їх електродуговими або плавильними печами. 

“Цей перехід наблизить нас до найкращих практик скорочення викидів CO2 в Європі, які наразі вважаються стандартом сталого виробництва сталі на континенті”, – пояснив Риженков.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢