Ціни на сталеву продукцію у Європі впали нижче собівартості

Економіка Металургія Новини
Ціни на сталеву продукцію у Європі впали нижче собівартості

Цінам на сталеву продукцію на європейському ринку вже нікуди падати. Вони й так опустилися нижче за рівень собівартості. Про це повідомляє італійська металоторговельна асоціація Assofermet, яка поділилася своїми даними з агентством Kallanish.

Як зазначають італійські фахівці, вартість металургійної сировини є відносно стабільною. Ціни на енергоносії та ставки за кредитами перебувають на високому рівні. Європейські металурги змушені спрямовувати значні кошти на проекти, пов’язані з декарбонізацією, та підтримують низький рівень завантаження потужностей через слабкий попит. Усі ці чинники підвищують собівартість металургійного виробництва, у Європі.

За оцінками Assofermet, видиме споживання сталевої продукції є низьким у всіх сегментах європейського ринку. Через невизначену макроекономічну ситуацію промислові компанії відкладають на невизначений термін нові інвестиції. Внаслідок цього постачальники металопродукції не отримують нових замовлень.
Тим не менш, Assofermet сподівається, що в листопаді поточного року видимий попит на ринку листового прокату зросте, оскільки сервісні металоцентри приступлять до закупівель сталевої продукції наступного року. Водночас, низка європейських меткомбінатів зменшила обсяги випуску.

Позитивним чинником асоціація також називає обмежені обсяги імпорту. У третьому кварталі 2023 р. квота на імпорт гарячекатаного прокату з «третіх» країн, до яких, зокрема, належать Японія, Тайвань, В’єтнам, Єгипет, було повністю витрачено до 25 липня. Але у четвертому це сталося вже 1 жовтня. Європейські споживачі не зможуть більше отримати менш дорогий гарячекатаний прокат з-за кордону до січня, тому для покриття поточних потреб вони купуватимуть європейську продукцію.

У середині жовтня базові котирування на гарячекатаний прокат в Італії вперше з грудня 2020 р. опустилися нижче за відмітку 600 євро за т EXW. У Німеччині та Бенілюксі вони поки що трохи перевищують цей рівень.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢