В Україні спрощена процедура зміни цільового призначення землі

Економіка Машинобудівництво Металообробка Новини
В Україні спрощена процедура зміни цільового призначення землі

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №9627, який передбачає кардинальне спрощення процедури зміни цільового призначення землі. Про це повідомив народний депутат Дмитро Кисилевський. За його словами, процедури зміни цільового призначення земельних ділянок – корупційний ринок, обсяг якого вимірюється мільярдами гривень. Розв’язати цю проблему має новий закон.

Переведення землі з сільськогосподарську у промислову зазвичай займає 12-36 місяців. Законопроект №9627 передбачає, що зміна цільового призначення земельної ділянки відбуватиметься за спрощеною процедурою. Підставою для зміни буде мотивований висновк уповноваженого органу містобудування та архітектури сільської, селищної, або міської ради щодо можливості розміщення на земельній ділянці відповідного об’єкта. Розробка окремої містобудівної документації та документації із землеустрою буде не потрібна. Нова процедура зміни цільового призначення землі займатиме близько 1,5 місяця.

Документ, який буде підставою для зміни цільового призначення землі, буде також особливим видом містобудівних умов та обмежень, що дозволить починати проєктування об’єкту будівництва. Цим для корупціонерів ліквідується можливість гальмувати чи зупиняти створення нового промислового підприємства чи об’єкта енергетики. Відповідно інвестори зможуть швидше почати будувати нові підприємства, що є критично важливим для цілей відбудови.

“Я далекий від думки, що законопроєкт не зустріне спротиву, принаймні прихованого. Але переконаний, що в умовах війни Україна не може собі дозволити роками годувати корупціонерів для вирішення простої, по суті, задачі, яка може зайняти півтора місяця”, – відзначив нардеп. 

Законопроєкт №9627 пропонує запровадити спрощену процедуру на період воєнного стану та протягом 5 років з моменту його припинення або скасування. Спрощена процедура діятиме на територіях за межами населених пунктів. Лише там, де відсутня затверджена містобудівна документація. І для визначеного законом переліку об’єктів.

Така спрощена процедура зміни цільового призначення землі діє з середини 2022 року для портів, релокованих підприємств і модульних містечок. Законопроєктом №9627 пропонується розширити її застосування на об’єкти промисловості та енергетики.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢