В Європі закінчилася енергетична криза

Екологія Економіка Новини
В Європі закінчилася енергетична криза

Ринковий аналітик Reuters Джон Кемп заявив, що у Європі енергетична криза, гостра фаза якої тривала з середини 2021 року до кінця 2022 року, закінчилася і ринки енергоносіїв адаптувалися.

Залишкова проблема Європи полягає в заміні відносно дешевого російського газу на відносно дорогий скраплений (СПГ), що загрожує промисловій конкурентоспроможності, повідомляє Reuters.

Кемп наголосив, що ця проблема для Європи є “хронічною”, а не кризовою. Він розповів, що енергетичну кризу спричинило рекордне зростання цін на нафту, газ, вугілля та електроенергію.

Це змусило домогосподарства та компанії швидко скоротити їхнє використання. Окрім того, запроваджені після повномасштабного вторгнення росії в Україну санкції проти країни-агресорки призвели до перебоїв у постачанні енергоресурсів.

Вони вже були обмежені через відновлення промислового виробництва після пандемії коронавірусу.

“Але через 18-24 місяці гостра фаза пристосування завершується, запаси енергії стають комфортними, а ціни повертаються до довгострокових середніх значень з поправкою на інфляцію, – пояснив аналітик. – У майбутньому, безсумнівно, буде більше потрясінь, але зрив, пов’язаний із закінченням пандемії та вторгненням Росії в Україну, позаду. Ринки адаптувалися”.

Кемп зазначив, що ринки нафти, газу та вугілля зазнали дещо різного процесу пристосування. Проте всі ці процеси були варіаціями швидшого зростання виробництва та повільнішого зростання споживання.

Окрім того, на коригування ринків вплинули: високий рівень виробництва гідроенергетики в Бразилії, що скорочує потребу в імпорті СПГ; надзвичайно м’яка осінь у Північно-Західній Європі у 2023 році.

“Спільним фактором є величезний масштаб зростання цін у 2021 і 2022 роках, який прискорив і переніс процес адаптації на відносно короткий період. У результаті після жорстоко болісної адаптації у 2021 та 2022 роках виробництво, споживання та запаси стали набагато комфортнішими до кінця 2023 року та у 2024 році, і фаза кризи закінчилася”, – додав він.

Нагадаємо, дослідження міжнародної страхової компанії Allianz Trade показало, що повторення енергетичної кризи в Єврозоні взимку 2023-2024 років малоймовірне.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢