Південна Корея має намір створити найбільший в світі кластер з виробництва мікросхем

Економіка Новини Технології
Південна Корея має намір створити найбільший в світі кластер з виробництва мікросхем

Південна Корея оприлюднила плани провідних компаній – Samsung Electronics і SK Hynix – витратити понад 470 млрд доларів на створення найбільшого у світі кластера з виробництва мікросхем. Про це пише “Економічна правда” з посиланням на Bloomberg.

У понеділок уряд представив план, який передбачає інвестиції в розмірі 622 трлн вон (471 млрд дол США) з приватного сектору у період до 2047 року. 

Ці кошти підуть на будівництво13 нових заводів з виробництва мікросхем і трьох дослідницьких центрів на додаток до вже існуючого 21 підприємства.

Очікується, що ця територія, яка охоплюватиме міста Пхентхек та Йонгін, стане найбільшою у світі, здатною виробляти 7,7 мільйона мікросхем щомісяця до 2030 року.

Передбачувані інвестиції різко зросли порівняно з тим, коли Сеул вперше оприлюднив плани Samsung і Hynix на 2023 рік. Уряд Кореї, який тісно співпрацює з приватними компаніями у вирішенні національних завдань, посилює підтримку свого сектору виробництва мікросхем, на який припадає близько 16% від загального обсягу експорту.

Уряд пообіцяв захистити основу своєї економіки, борючись зі зростаючою глобальною конкуренцією. У той час як Японія і Тайвань агресивно інвестують у власні галузі виробництва мікросхем, корейський уряд зобов’язується надати значні податкові пільги місцевим компаніям, що виробляють мікросхеми.

“У рамках плану, розрахованого на два десятиліття, Samsung і Hynix мають намір побудувати свої найсучасніші заводи з виробництва мікросхем у себе вдома. Samsung робить велику ставку на ливарне виробництво – або виробництво чипів для інших фірм – як частину інвестицій у розмірі 500 трильйонів вон до 2047 року. Менший конкурент Hynix має намір інвестувати 122 трильйони вон у виробництво пам’яті в Йонгіні за той самий період”, – пише агентство.

Уряд заявив, що в регіоні також розмістяться менші компанії, що займаються розробкою мікросхем. Основна мета – підвищити самодостатність країни в напівпровідниках, одночасно збільшивши її ринкову частку у світовому виробництві до 10% до 2030 року з 3% зараз.

Новини

9 Травня 2024

США у березні скоротили експорт металобрухту

Україна шукає в ЄС кошти для підтримки збройової промисловості

Мексика продовжує збільшувати імпорт сталевого прокату

Внаслідок обстрілів з експлуатації виведені дві ГЕС

Укренерго закликає до дбайливого споживання електрики – у системі дефіцит

Voestalpine отримає контрольний пакет італійського виробника зварювального дроту

Велика Британія надала додаткові кошти на підтримку української енергетики

Рада розширила програму пільгових кредитів на виробників зброї

Міненерго повідомляє про можливі відключення електропостачання для промисловості

Liberty Steel законсервує свій завод у британському Сканторпі

Ізраїль шукає нові канали імпорту через припинення торгівлі з Туреччиною

З початку року металурги збільшили виплавку сталі майже на третину

НКРЕКП спростила процедуру приєднання генеруючих установок до електричних мереж

У Раді розглядають дві моделі бронювання працівників від мобілізації

Ставки фрахту в Чорному морі впали через зниження темпів експорту

Імпорт електроенергії не здатен повністю перекрити дефіцит

ВСІ НОВИНИ ⇢