Боротьба зі зміною клімату вимагає скорочення використання пластику

Екологія Економіка Новини
Боротьба зі зміною клімату вимагає  скорочення використання пластику

пластик

Боротьба зі зміною клімату потребує радикального скорочення виробництва, використання та утилізації пластику, адже ця галузь створює 2 мільярди тонн викидів парникових газів – близько 3,4% всіх антропогенних викидів.

Окрім викидів, пластик спричиняє масштабне забруднення, яке щорічно становить смертельну загрозу для понад мільйона морських птахів і 100 000 морських ссавців, повідомляє Environment+Energy Leader.

Зазначається, що пластик негативно впливає на довкілля на всіх етапах свого життя, а саме під час: видобутку нафти – сировини для виробництва пластику.

Так 14% усієї видобутої нафти призначені для виробництва пластику; виробництва – близько 60% викидів від пластикової продукції утворюються на цьому етапі.

Попри появу біопластику, промисловість все ще значною мірою залежить від викопного палива, і лише невелика частка надходить із перероблених матеріалів;

“Шлях пластику від створення до утилізації затьмарюється викидами, 29% яких припадає на розповсюдження. Високий попит на пластик, насамперед для упаковки, вимагає великої логістики та транспортування, на що ще більше впливає викопне паливо”, – підкреслили в E+E Leader.

Утилізації – лише 9% світового пластикового сміття переробляється, а решта потрапляє на звалища або сміттєспалювальні заводи.

У природі пластик розкладається з утворенням метану та етилену, а також розпадається на дрібні часточки (мікропластик).

Цю проблему загострює індустрія швидкої моди, яка використовує синтетичні тканини; забруднення – щорічно птахи, риби та інші тварини у Світовому океані проковтують пластик та заплутуються у такому смітті.

Пластикове забруднення може знищити середовища існування приблизно 700 видів.

У матеріалі пояснили, що найефективнішою стратегією проти забруднення пластиком є ​​скорочення споживання, зокрема більше використання натуральних тканин, багаторазового посуду та пляшок, а також зміна поведінки споживачів.

Окрім того, подолати пластикове забруднення допоможе перехід до циркулярної економіки, яка передбачає переробку та повторне використання.

“Хоча скорочення пластикових відходів у майбутньому є обов’язковим, боротьба з поточним рівнем забруднення є не менш важливою, – підкреслили в E+E Leader. – Для значного впливу потрібні глобальна співпраця та розширена інфраструктура переробки”.

Зазначається, що для пластику, який не можна переробити, необхідно знайти більш екологічні методи утилізації, наприклад його використання у виробництві цементу.

Нагадаємо, звіт екологічної групи Oceana показав, що найбільша у світі інтернет-компанія Amazon у 2021 році створила понад 97 мільйонів кілограмів пластикових відходів упаковки, якими можна огорнути Землю понад 800 разів.

Новини

14 Травня 2024

Частка ВДЕ у глобальному електроенергетичному балансі сягнула 30%

Україна скоротила експорт титановмісних руд на 44,4%

Укрзалізниця цьогоріч відновила понад 7 тисяч вантажних вагонів

Енергопостачання промисловості сьогодні також буде обмежене

Мексика вирішила скасувати мита на імпорт алюмінію

Бразилія у квітні збільшила експорт залізної руди

США заборонили імпорт російського збагаченого урану

Українська економіка потребує справедливого бронювання

За чотири місяці через українсько-словацькі переходи передано понад 2,3 млн тонн вантажів

В Україні наразі морський експорт переважає над річковим

В Україні планують підвищити тарифи на світло до 4 грн 

Частину приміщень збанкрутілого трубного заводу у Дніпрі продали за 45 млн грн

13 Травня 2024

Керівника та ексголовбуха Полтавського ГЗК судитимуть за несплату податків

Держборг збільшився на $5,7 мільярда 

Невизначеність у системі бронювання може зупинити міжнародні автоперевезення – експерт

Anglo American вдруге відхилила пропозицію BHP про купівлю компанії

ВСІ НОВИНИ ⇢