Заводи Ostchem виготовили 520 тис тонн мінеральних добрив у I кварталі

Економіка Новини Хімія
Заводи Ostchem виготовили 520 тис тонн мінеральних добрив у I кварталі

Заводи азотного холдингу Ostchem виготовили 520,6 тис. тонн мінеральних добрив у 1 кварталі 2024 року. Зокрема, Черкаський «Азот» виготовив 404,3 тис. тонн, а «Рівнеазот» – 128 тис. тонн. Про це повідомляє прессоужба Group DF.

Структура виробництва залишається досить стабільною: незмінним лідером залишається аміачна селітра (виготовлено 246 тис. тонн), друге місце – КАС (123,8 тис. тонн), на третьому – карбамід (123,5 тис. тонн). Обсяг виробництва ІАС трохи зріс, порівняно з минулим роком, склавши 15,8 тис. тонн, аміак – 9,08 тис. тонн.

Як йдеться у повідомленні, Ostchem котрий рік поспіль забезпечує стовідсоткове виконання зобов’язань у період весняної посівної, проте у 2024 році посилився негативний галузевий тренд: імпорт добрив значно перевищив вітчизняне виробництво.

«Якщо порівняти виробничі результати Ostchem за I квартал цього року з аналогічним періодом минулого року, коли наші заводи виготовили 515,5 тис. тонн мінеральних добрив, ми побачимо, що зростання виробництва вже фактично зупинилося. Причина: український ринок завалений імпортними добривами. У 1 кварталі 2024 року імпорт становив 701,2 тис. тонн, на 35% перевищивши вітчизняне виробництво. Імпорт продовжує вбивати вітчизняне виробництво, вже чотири виробника добрив зупинено – це ОПЗ, «Дніпроазот», «Рівнеазот» та «Сумихімпром», – прокоментував Олег Арестархов, керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF.

Українські виробники продовжують втрачати позиції на українському ринку у більшості сегментів добрив, крім КАС.

«Насамперед українські хімзаводи драматично втрачають ринок карбаміду: у 1 кварталі Україна виробила 123,5 тис. тонн карбаміду, а імпорт – становив 181 тис. тонн. 88% всього імпортного карбаміду було завезено з Азербайджану та Туркменістану – держав, дружніх до росії. Свої позиції, як найсильнішого імпортера добрив в Україну, сьогодні також нарощує Польща. Польща сьогодні завалена дешевими російськими та білоруськими добривами, вони не потрапили під санкції ЄС. Весь надлишок добрив із польського ринку вони перенаправляють в Україну», – додав Арестархов.

У 2023 році Польща імпортувала на свою територію 1,016 млн. тонн карбаміду, з яких карбамід з Росії склав 34% (345 тис. тонн). Водночас на українському ринку Польща в 1 кварталі 2024 року вже стала безумовним лідером серед імпортерів за такими видами добрив, як аміачна селітра, нітрат сульфату амонію, КАС, NPK.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢