Німеччина та Марокко домовилися про спільне виробництво зеленого водню

Екологія Новини
Німеччина та Марокко домовилися про спільне виробництво зеленого водню

Німеччина погодилася сформувати кліматичний та енергетичний альянс з Марокко для підтримки розширення відновлюваної енергетики та виробництва водню в північноафриканській країні, повідомило Reuters міністерство розвитку 28 червня.

Німеччина прагне розширити свою залежність від водню як майбутнього джерела енергії, щоб скоротити викиди парникових газів для сильно забруднюючих промислових секторів, які не можна електрифікувати, таких як металургія та хімічна промисловість.У майбутньому Берліну доведеться імпортувати до 70% свого попиту на водень, оскільки найбільша економіка Європи прагне стати кліматично нейтральною до 2045 року, але їй бракує місця та умов для великого виробництва вітрової та сонячної енергії.

«У Марокко є найкращі умови для енергетичного переходу та виробництва екологічно чистого водню. Німеччина хоче імпортувати водень», — йдеться у заяві міністра розвитку Свенья Шульце, яка підписала декларацію про альянс із міністром закордонних справ Марокко Насером Бурітою в Берліні.

Шульце сказав, що нова «зелена» воднева економіка має бути справедливою і не схожою на економіку, засновану на викопному паливі.

«Ми хочемо зробити це чесно та в партнерстві, щоб Марокко також могло просувати вперед свій енергетичний перехід і отримати свою справедливу частку в ланцюжку створення вартості майбутнього», — додала вона.

Враховуючи географічну близькість, Німеччина підтримує співпрацю в торгівлі електроенергією між Марокко та Європейським Союзом, а також участь німецьких технологічних компаній і постачальників у розвитку водневої економіки, заявив державний секретар міністерства економіки Стефан Венцель.

Міністерство розвитку Німеччини повідомило, що найбільша в світі сонячна теплова електростанція в південному марокканському місті Уарзазат була побудована за підтримки Німеччини, додавши, що Німеччина також бере участь у будівництві першої в Марокко експериментальної електростанції з використанням зеленого водню.

Очікується, що завод вироблятиме близько 10 000 тонн водню на рік, цього достатньо для виробництва 50 000 тонн зеленої сталі, додали в міністерстві.

Міністерство розвитку Німеччини не було доступним для уточнення, коли почнеться виробництво та експорт водню до Німеччини або як він буде транспортуватися до Німеччини.

Подальші інвестиції відбудуться на основі нового німецько-марокканського альянсу з питань клімату та енергетики, додали в ньому.

Новини

2 Липня 2024

Санкції проти російської металургії треба посилювати – експерт

За два роки держава інвестувала через гранти в підприємництво 8,5 млрд грн

Укрзалізниця запускає перевезення до німецького порту Дуйсбург

Валютні пом’якшення від НБУ не вирішують проблем великого бізнесу

Британська профспілка Unite скасувала страйк проти Tata Steel UK

Уряд виділив 2,4 млрд грн на відновлення доріг

Бразилія у травні експортувала 303 тис тонн сталевого прокату

Дефолт України малоймовірний – економіст

З початку року Інтерпайп виготовив 43 тис. тонн залізничних коліс

Виробництво сталі у рф продовжує падати п’ятий місяць поспіль

Український експорт залишається на стабільному рівні, імпорт зростає

Японський експорт сталі скорочується четвертий місяць поспіль

Туреччина розпочинає нові антидемпінгові розслідування

Voestalpine розпочне виробництво екологічно чистої сталі

Три країни НАТО почали розміновувати Чорне море 

Світовий банк оцінив доходи в Україні у $5070 на душу населення

ВСІ НОВИНИ ⇢