Подробнее Запомнить город


Власник «Фаїни» приховує подробиці переговорів з піратами?

16.01.09 , fоrpost
размер текста:

Вже 114 діб триває полон моряків судна «Фаїна», який пірати захопили ще 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі. Однак питання про їх визволення досі не вирішене. Натомість, з кожним днем виникають нові, відповіді на які не знає ніхто.

Родичі 17 українських моряків, які вже четвертий місяць утримуються силою на кораблі, час від часу приїжджають до столиці з надією почути про своїх синів, братів, чоловіків щось нове. Однак чують весь час одне й те саме: «Переговори тривають. Вода, їжа та паливо на судні є. Екіпаж почуває себе нормально».

– Представники МЗС та консульства регулярно виходять з нами на зв’язок, зокрема, Сергій Погорельцев (директор Департаменту консульської служби МЗС України, – авт.) або Сергій Бороденков (заступник директора Департаменту консульської служби,
начальник відділу консульського забезпечення захисту інтересів фізичних та юридичних осіб, – авт.), – розказала Ольга Гіржева, мама 21-річного Артема. – Але кажуть весь час одне й теж. Вода, їжа, паливо – ось ключові слова наших розмов.

24 грудня ми їх дуже сильно просили, навіть дали письмовий запит, щоб зробили фотографію членів екіпажу, щоб ми могли хоча б побачити своїх хлопців, адже 9 січня вже минуло два місяці, як була зроблена остання фотографія.

Тільки 4 січня наш лист був взятий до обробки, а коли будуть результати, зовсім не зрозуміло. Чесно, ми вже, й не сподіваємося, що побачимо фотографію.

З представниками ЗМІ МЗС теж спілкується виключно на брифінгах або прес-конференціях, де, в принципі теж не повідомляє жодних нових подробиць. Ще в середині грудня на зустрічі з пресою Василь Кирилич, керівник прес-служби МЗС запевняв, що заходи зі звільнення моряків «Фаїни» завершуються, і скоро вони будуть звільнені: «Погоджена схема заходів по звільненню заручників. Вона реалізується... Ми очікуємо, що найближчим часом скінчиться епопея поневірянь українців». Однак приблизно таке саме він говорив і два місяці тому... Телефонний зв’язок з «Фаїною» є, час від часу туди навіть вдається додзвонитися деяким родичам.

Зокрема, з тими, хто знаходиться на містку, а це нинішній капітан судна Віктор Нікольський, другий помічник Олександр Присуха та старший механік Олексій Хархалуп, рідні мають змогу говорити хоча б раз на місяць, а то й частіше. А от почути голос інших членів екіпажу, яких утримують замкненими у маленькій каюті, неможливо.

– Ми неодноразово намагалися з ними зв’язатися, ось і позавчора теж, але – безуспішно, – з сумом говорить пані Ольга. – Ми додзвонювались декілька раз на судно, але зв’язок був перерваний. Складається таке враження, що дзвінки з нашого боку блокуються, спеціально, щоб ми не зв’язувалися з рідними. І не зрозуміло чому. Наприклад,

заручникам на інших судах, скажімо, «Леманн Тімбер» або «Капітан Степанов», давали можливість поговорити з ріднею. Це був такий своєрідний вплив на рідних та близьких, які в свою чергу, могли б надавити на судновласника, й він би швидше заплатив викуп. А у нас зовсім навпаки.

Невже вантаж «Фаїни» настільки непростий, що ситуація з порятунком людей відсувається на незрозумілий план?

– Я не думаю, що все пов’язано з вантажем настільки, що навіть не можна поговорити з хлопцями по телефону. Одна справа – керівний склад екіпажу може володіти якоюсь секретною інформацією, але ж рядові моряки – навряд, – переконана мама моряка.

Швидше за все передачі грошей на викуп, які були зібрані, до речі, ще в жовтні минулого року, заважають посередники, яких останнім часом з’явилось аж занадто багато. Питання, чому зібрану суму досі не передали піратам, родичі екіпажу судна не раз задавали представникам МЗС, але нічого конкретного у відповідь не почули.

Нещодавно «випливла» громадянка США Мішель Лінн Балларін, яка намагалася вплинути на піратских старійшин, щоб вони скасували всі попередні домовленості з нашим юристом, що вів цю справу. Вона нібито обіцяла піратам, що витягне з України набагато більше грошей. Але, за останніми даними, була проведена робота з «блокування» діяльності» цієї дамочки, й зараз вона не втручається.

– Михайло Войтенко, представник судновласника, постійно зв’язувався з нами, надавав інформацію, – продовжує пані Ольга. – Але

з вівторка чомусь різко змінилося його ставлення до нас і його поведінка по відношенню до нас набула якогось незрозумілого характеру. Щось сталося, але що – не відомо. Швидше за все, що судновласник його вже не інформує про перебіг переговорів.

Що ж стосується Ради національної безпеки та оборони України, яка в перші дні брала активну участь у вирішенні питання визволення моряків «Фаїни», то тепер РНБО це питання тримає під контролем, але офіційно нічого не коментує. Всіма питаннями, пов’язанами з «Фаїною» займається МЗС, і воно надає відповідні коментарі.

Де, в кого та сума, яку зібрали родичі заручників? Єдине, що відомо – вона за кордоном. Щось занадто багато фігурантів крутиться навколо «Фаїни». Україна, Кенія, посередники, власники, ті, про кого не згадуються. Хто наступний?

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!