Подробнее Запомнить город


Обама дивує

28.01.09 , День
размер текста:

Великі надії, які покладаються на президентство Обами, переважно є сприятливим сигналом, оскільки вони слугують нагадуванням про те, що антиамериканські настрої, такі очевидні в усьому світі, можуть — і мають — змінитися.

Проте для самого Обами подібні очікування можуть виявитися проблематичними, бо йому буде складно — і в деяких випадках неможливо — здійснити все, що від нього очікується. Цієї весни ще не передбачається утворення Палестинської держави; так само як найближчим часом не можна очікувати укладення якого-небудь пакту про глобальну зміну клімату, або нової торгової угоди; або того, що бідності, або геноциду, або хворобам буде покладено край.

Окрім такого очевидного факту, як те, що на великі досягнення потрібні час і зусилля, для цього існує ще кілька причин. Перед новим президентом стоять виняткові перешкоди — перешкоди, у зв’язку з якими й іншим країнам буде необхідно докласти набагато серйозніших зусиль для того, аби стабільність і процвітання стали нормою, а не винятком.

Найбільш очевидні перешкоди кореняться у стані американської економіки. Лише за останні чотири місяці було втрачено два мільйони робочих місць. Житловий ринок продовжує розвалюватися. ВВП в Америці скорочується з небаченою швидкістю.

В результаті Обама не матиме іншого виходу, крім як витратити левову частку свого часу й уваги на відродження економіки. Його успіх саме в цій галузі зіграє вирішальну роль у тому, як буде сприйнята його адміністрація. Обама й сам визнає, що йому доведеться відкласти виконання деяких інших передвиборчих обіцянок.

Наступною перешкодою є численні кризи, з якими зіткнеться новий президент. Ізраїльтяни та палестинці ведуть малу війну. Ситуація в Іраку поліпшується, але аж ніяк не є стабільною. Обамі, можливо, доведеться зробити вибір між нападом на ядерні установки Ірану й життям з Іраном, здатним створити ядерну зброю за кілька тижнів. Уряд Афганістану втрачає позиції у війні з Талібаном, що відродився. Пакистан, який має у своєму розпорядженні десятки арсеналів ядерної зброї і є гніздом найнебезпечніших терористів у світі, може стати державою, що не відбудеться, як і Північна Корея, також оснащена ядерною зброєю. Багато цих складнощів є не стільки проблемами, які вимагають негайного рішення, скільки обставинами, які необхідно продовжувати контролювати.

Третя перешкода представлена тенденціями в міжнародній системі. Епоха американського уніполяризму минула. Обама успадкує світ, у якому розподіл впливу в усіх його формах — військовий, економічний, дипломатичний і культурний — здійснюється набагато ширше, ніж будь-коли до цього. Це означає, що йому доведеться мати справу з великою кількістю загроз, слабкостей і незалежних діячів, котрі не бажають підкорятися волі Америки.

Тому за відсутності активного сприяння інших країн Америці буде складно домогтися результатів на світовій сцені — й Обамі отримати який-небудь шанс на те, що всі покладені на нього очікування будуть виправдані. Й оскільки метою Обами буде виконання щонайменше частини передвиборчих обіцянок, іншим країнам слід бути готовими до прохань Америки — і тиску з її боку — про те, щоб вони діяли на боці Америки, а не проти неї, або не сиділи склавши руки.

Китай виявиться під тиском вимог щодо переоцінки своєї валюти (яка наразі утримується на неприродно низькому рівні), для того, щоб китайський експорт став дорожчим, а китайський імпорт з інших країн (включаючи США) — дешевшим. Окрім того, від Китаю й інших країн, що розвиваються, вимагається зробити свій внесок у скорочення викиду вуглеводню та зниження швидкості глобальної зміни клімату.

Країни Європи повинні бути готові до закликів США до великих зусиль на подолання загрози безпеці в Афганістані. На карту поставлено релевантність існування НАТО у світі, де основна загроза безпеки Європи знаходиться поза зоною дії договору НАТО.

Найрізноманітніші країни опиняться перед вимогою зробити свій внесок у подолання перешкод на шляху до нової глобальної торгової угоди. Тарифним і нетарифним бар’єрам доведеться зникнути. Від багатих країн очікуватиметься скорочення субсидій, і бідним країнам буде необхідно відкрити свої ринки.

Арабські лідери, що критикують США за ймовірні недоліки політики США на Близькому Сході, у свою чергу будуть поставлені перед питанням: наскільки краще вони самі підготовлені підтримати уряд Іраку. По закінченню битв між Ізраїлем і ХАМАСом неодмінно постане питання про те, які дії зроблять арабські держави для посилення помірного керівництва Палестини та відновлення миру з Ізраїлем.

Росії та Китаю слід чекати величезного тиску з боку Обами, який домагатиметься від них активніших дій відносно Ірану й зупинки процесу збагачення урану. Це включатиме в себе заклики до серйозніших політичних і економічних санкцій, і, можливо, навіть підтримку на користь обмеженого застосування військової сили для зміцнення цих санкцій.

Це довгий список і його легко можна продовжити. Світ був часто незадоволений діями Джорджа Буша, зважаючи як на зміст, так і на стиль його зовнішньої політики. Зараз іншим країнам потрібно усвідомити, що єдиною альтернативою самостійним діям Америки або її відходу зі світової сцени, є дійсне дотримання принципу багатосторонніх відносин. З їхнього боку це вимагатиме готовності й здатності виділити ресурси на боротьбу з наростаючими труднощами. Обама, скоріш за все, буде більш дипломатичним, аніж його попередник, але водночас і вимогливішим.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
13.04.21, Антикор
Коли президент Володимир Зеленський та його команда прийшли до влади, вони обіцяли соціальний ліфт для молоді. І вони його зробили. Уродженець Херсона 1988 року, конвертатор Євген Пуля сміливо може казати, що команда Зеленського надає можливості росту для молоді. Але звичайно не всім, тільки наближеним особам до офісу президента.
12.04.21
30 жовтня 2019 року в Україні набув чинності закон про концесію. Як він змінив правила гри на ринку та чи дозволить оновити інфраструктуру в країні?
09.04.21
Верховная Рада приняла за основу законопроекты о реструктуризации валютных кредитов, многие из которых украинцы взяли еще до мирового кризиса 2008 года, и до кризиса 2014-2015 годов, вызванного агрессией России, когда из-за девальвации гривны суммы валютных займов выросли в разы. Идея в целом выглядит правильно, но что не так с этими законопроектами.
На восьмому році війни з Росією частина українських підприємств продовжує торгувати з РФ та пострадянським простором. Що змушує їх це робити, які переваги у європейських ринків і чому не всі ними користуються?
08.04.21
08.04.21
В июле 2021 года Еврокомиссия опубликует Закон о Carbon Border Adjustment Mechanism. Документ вступит в силу с 2023 года и введет в действие так называемую карбоновую пошлину. Ею будет облагаться вся промышленная продукция, пересекающая границы ЕС, если в цепочке ее производства присутствовал углеродный след.
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21
01.03.21
26.02.21
24.02.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!