Подробнее Запомнить город


Іноземні банки підтримають українських "дочок"

размер текста:

Наступного тижня НБУ прийме рішення, які банки треба рекапіталізувати. Далі уряд буде вирішувати, чи зацікавлений він у цьому. Якщо так, він буде випускати цінні папери, а ми будемо викуповувати

Більшість іноземних банкірів таки погоджуються збільшити капітал своїх дочірніх банків в Україні. Про це повідомив перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов за підсумками попередніх переговорів з власниками цих установ.

"За неповний січень більша частина з 711 мільйонів доларів, що надійшли, - це інвестиції від материнських банків на підтримання дочірніх", - сказав він, і додав, що переговори будуть продовжуватись до кінця тижня.

За даними Шаповалова, діагностичне обстеження 17-ти найбільших банків, які контролюють 66% активів банківської системи, наближається до закінчення. Наступного тижня правління НБУ заслухає доповідь за результатами обстеження. Після цього воно продовжиться на другу групу банків, які контролюють ще приблизно 22% активів системи.

"За попередніми даними, далеко не все так погано, як прогнозувалося. По деяких банках навіть підтверджений капітал в повному обсязі. Більш детальна інформація буде вже в найближчий час. Але треба зазначити, що в нас ще не збанкрутував жоден банк, тоді як в Штатах вже є декілька таких випадків", - підкреслив перший заступник голови НБУ.

За його словами, капітал банків не зазнав різкого падіння ще за однієї причини. Ще в жовтні минулого року НБУ дозволив не погіршувати клас позичальника, якщо йому до жовтня 2009 року пролонгований кредит. За стандартною процедурою, за таких обставин клас позичальника погіршується, і банк повинен значно зменшити свій капітал - у деяких випадках, майже на всю суму позики.

"Якщо банк прийме рішення про пролонгацію, ми не будемо вимагати пониження класу позичальника", - пояснив Шаповалов.

Крім того, підкреслив він, майже 30% пасивів українських банків складають залучені кошти. Але поки що вони витримують темпи виплат за зовнішніми зобов'язаннями. За неповний січень за кордон були переведені 1536 мільйонів доларів за запозиченнями.

"Поки що банки не кредитують, і працюють в режимі повернення кредитів. За січень кредити економіці зменшилися на 1,9%", - додав Шаповалов.

Він зазначив, що банки з іноземним капіталом контролюють приблизно 60% капіталу системи. Ще 11% - це два державні банки. Інші 29% є потенційними претендентами на рекапіталізацію з боку уряду. По ним НБУ буде вносити пропозиції Кабмінові.

"Після розгляду питання наступного тижня правління прийме рішення, які банки треба рекапіталізувати. Далі уряд буде вирішувати, чи зацікавлений він у цьому. Якщо так, він буде випускати цінні папери, а ми будемо викуповувати", - підкреслив Шаповалов.

Він не зміг сказати, яку суму уряд може спрямувати на підтримання банків. З одного боку, в бюджеті на ці потреби зазначені 44 мільярди гривень. Більш того, підкреслив Шаповалов, є домовленість з МВФ, що ці гроші не будуть враховані в складі дефіциту.

"З іншого, Фонд виставляє нам маяки по монетарній базі і резервам. А вони розраховані на підставі прогнозу зростання ВВП на 0,4% та інфляції 9,5%. Ці прогнози не є реальними. Треба буде сідати та змінювати їх на більш справедливі. Краще сказати людям правду. Багато років ми плануємо інфляцію 9,5%, а отримуємо 16%, 20%", - сказав перший заступник голови НБУ.

Нагадаємо, два дні тому прем'єр-міністр Юлія Тимошенко на нараді з будівництва повідомила, що одним із джерел фінансування будівництва стане рекапіталізація банків. Вона зазначила, що уряд має намір збільшити статутні капітали комерційних банків.

"Зараз, уряд разом з комерційними банками переглядає постанови уряду, які забезпечують порядок рекапіталізації з метою, щоб комерційні банки не відчували загрози для себе через систему рекапіталізації. Щоб вони не думали, що втратять контрольний пакет акцій, що ті пакети акцій, які будуть взяті державою під рекапіталізацію, потім підуть на відкриті ринки", - запевнила вона.

Перше право викупу після завершення кризи буде залишатися за комерційними банками. Щоб ці обсяги рекапіталізації покривали не тільки банківські розриви і збитки, які зменшують капітал банків, а щоб вони, крім того, давали можливість кредитувати реальну економіку. Все це є ресурсами, які ми сьогодні маємо", - сказала вона.

Нагадаємо, що найбільшими банками з іноземним капіталом є: "Райффайзен Банк Аваль", Укрсиббанк, Укрсоцбанк, Промінвестбанк (за попередніми даними), "Надра" (за попередніми даними), "ОТП Банк", "Альфа-Банк", "ВТБ Банк", "Форум".

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
Верховная Рада приняла за основу законопроекты о реструктуризации валютных кредитов, многие из которых украинцы взяли еще до мирового кризиса 2008 года, и до кризиса 2014-2015 годов, вызванного агрессией России, когда из-за девальвации гривны суммы валютных займов выросли в разы. Идея в целом выглядит правильно, но что не так с этими законопроектами.
На восьмому році війни з Росією частина українських підприємств продовжує торгувати з РФ та пострадянським простором. Що змушує їх це робити, які переваги у європейських ринків і чому не всі ними користуються?
08.04.21
08.04.21
В июле 2021 года Еврокомиссия опубликует Закон о Carbon Border Adjustment Mechanism. Документ вступит в силу с 2023 года и введет в действие так называемую карбоновую пошлину. Ею будет облагаться вся промышленная продукция, пересекающая границы ЕС, если в цепочке ее производства присутствовал углеродный след.
Великий бізнес швидко пристосовується до кризових умов. На відміну від малих та середніх підприємців, компанії, які формують цілі галузі, мають достатній запас стійкості. Як під час локдауну в Києві працюють продавці будівельних матеріалів, ресторани та освітні заклади?
08.04.21
По словам министра финансов Сергея Марченко, в ближайшие два месяца МВФ может заключить с Украиной staff level agreement (соглашение на уровне персонала). После этого, "будем делать свою работу, принимать необходимые законы, чтобы получить, наконец, средства". Как видно, подходы не изменились: правительство о чем-то за закрытыми дверями договаривается с Фондом, а затем ставит парламент перед фактом.
06.04.21
Внешняя торговля Украины по итогам I квартала показала внушительный рост в денежном выражении. Несмотря на коронакризис, прогресс налицо, хотя повод для оптимизма не такой и большой, как может показаться на первый взгляд.
На украинском рынке нефтепродуктов сохраняется неопределенность из-за того, что российская "Роснефть" отказывается поставлять в нашу страну свою продукцию. Учитывая, что речь идет примерно о четверти всего дизтоплива и автогаза в балансе Украины, может образоваться дефицит топлива.
02.04.21
02.04.21
Украинская металлургическая отрасль испытывает кадровый голод. Сложная экономическая ситуация, трудовая миграция, низкий спрос на рабочие профессии среди молодого поколения. Ситуацию не спасает высокий уровень заработных плат на меткомбинатах. В 2020 году средняя з/п металлурга была на 20,1% выше, чем средняя по стране. Несмотря на кризис, в прошлом году украинский ГМК практически не снизил темпов производства.
01.04.21
01.04.21, Rail.insider
Для забезпечення справедливих тарифів необхідно зрештою здійснити реформу Укрзалізниці й створити умови для розвитку конкуренції. Вантажні перевезення не повинні покривати збитки від пасажирських перевезень або забезпечувати сплату величезного податку на землю під коліями.
01.04.21
Рада приняла во втором чтении з/п №4543, который призван разблокировать приватизацию крупных объектов, а также в первом чтении з/п № 4020 "О перечне объектов права государственной собственности, не подлежащих приватизации". В бюджет 2021 года заложено 12 млрд грн поступлений от приватизации: 9 млрд грн от продажи крупных объектов госсобственности и 3 млрд грн от малой приватизации.
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21
01.03.21
26.02.21
24.02.21
19.02.21
16.02.21
11.02.21
09.02.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!