Податковий комітет Ради схвалив до другого читання законопроекти щодо індустріальних парків

Машинобудівництво Металообробка Новини Теми дня
Податковий комітет Ради схвалив до другого читання законопроекти щодо індустріальних парків

Податковий комітет схвалив законопроекти №№5688 і 5689 до другого читання. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

“Ідея запровадження фіскальних стимулів для індустріальних парків вже давно чекає на реалізацію як ефективний інструмент пожвавлення економіки. Але між першим і другим читанням двох відповідних законопроектів часи, м’яко кажучи, змінились. І актуальність цих законопроектів істотно зросла”, – написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Сьогодні на засіданні Податкового комітету Ради я представляв ці ініціативи насамперед як такі, що можуть відіграти значну роль у відродженні української економіки після нашої перемоги. Маємо озброїти громади цим інструментом.

Д.Кисилевський нагадав, що передбачається для індустріальних парків запровадити три види стимулів:

Описание: ▪️пільга по податку на прибуток на 10 років за умови реінвестування тієї частини прибутку, яка звільнена від оподаткування.

Описание: ▪️звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання для виробництва без права відчуження цього обладнання впродовж 5 років.

Описание: ▪️право органів місцевого самоврядування надавати пільги по місцевим податкам.

Нардеп також підкреслив, що до другого читання в законопроекті №5688 (зміни до Податкового кодексу) адаптували дозволені види діяльності до вимог базового закону про індустріальні парки, зміни до якого набули чинності раніше (законопроект 4416-1). Врегулювали процедурні аспекти застосування пільги по податку на прибуток. Оновили заборонні норми по участі в індустріальних парках тих, хто пов’язаний з країною агресором.

В законопроекті №5689 (зміни до Митного кодексу) розширили перелік промислового обладнання, на яке розповсюджуватимуться пільги по імпортному ПДВ і імпортному миту.

Д.Кисилевський відзначив, що індустріальні парки є платформою, на яку буде легко додавати інші стимули для відбудови промисловості залежно від ступеню руйнувань в різних частинах країни.

“Очевидно, що індустріальні парки – не єдиний інструмент відновлення економіки. Лише податками ми економіку не відбудуємо. Нам доведеться фінансувати відновлення промислової інфраструктури, забезпечувати фінансування чи компенсувати капітальні інвестиції. Потрібно буде збільшувати ступень переробки сировини. Стимулювати збут українських товарів – як всередині країни, так і на експорті. Завдань багато. Індустріальні парки – серед механізмів їх реалізації”, – підкреслив народний депутат.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢