S&P погіршило прогноз зростання ВВП деяких найбільших країн світу

Економіка Новини
S&P погіршило прогноз зростання ВВП деяких найбільших країн світу

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings погіршило прогноз зростання ВВП деяких найбільших країн світу в найближчі два роки та відзначило зростання ризику прогнозів, зокрема через затягування російсько-української війни. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

“З часу нашого останнього прогнозу наприкінці березня низка макроекономічних показників погіршилася, зокрема слабші показники за перший квартал у багатьох країнах, вищі ціни на енергоносії та сировинні товари, триваліший, ніж очікувалося, російсько-український конфлікт, швидша нормалізація грошово-кредитної політики та уповільнення зростання Китаю”, – наголошується в повідомленні S&P GR.

Агентство зазначає, що з моменту попереднього подібного огляду наприкінці березня ризики прогнозів зросли і залишаються знижувальними.

“На нашу думку, російсько-український конфлікт швидше затягнеться і загостриться, ніж закінчиться раніше і деескалює, що збільшує ризики для зниження. Як ми зазначали в попередньому звіті, сценарій різкого погіршення включатиме широкомасштабний розрив торгівлі між Росією і промисловим комплексом з центром у Німеччині, що знизить зростання, доходи, зайнятість та довіру і пошириться на решту світової економіки”, – йдеться в документі.

Тепер очікується, що економіка США збільшиться на 2,4% у поточному році та на 2% у 2023 році. Раніше передбачалося підвищення відповідно на 3,2% та 2,1%.

Для єврозони прогноз на 2022 рік становить 2,7%, на наступний рік – 2,2%. Насамперед передбачалося піднесення на 3,3% та 2,6% відповідно.

ВВП Китаю, як очікується, цього року підвищиться на 4,2% (проти колишньої оцінки 4,9%). При цьому прогноз на наступний рік покращено до 5,3% з 5%.

Загалом в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (АТР) у 2022 році передбачається підйом на 4,6% (раніше 5,1%), у 2023 році – на 5% (4,7%).

Економіка Великої Британії, ймовірно, зросте на 3,3% цього року і на 1,2% наступного року, тоді як раніше прогнозувалося 3,5% і 2,3% відповідно.

“Баланс ризиків для нашого базового сценарію погіршився від часу останнього прогнозу і залишається явно негативним”, – йдеться в повідомленні агентства.

Крім того, S&P GR підвищило оцінки темпів зростання споживчих цін для більшості держав на найближчі роки.

У США тепер передбачається інфляція на рівні 6,7% у 2022 році та 2,6% наступного року проти раніше очікуваних 5,6% та 1,8% відповідно. Для єврозони оцінка підвищена цього року до 6,4% із березневих 4,9%, у 2023 році – до 3% з 2,2%.

Тим часом у КНР інфляція буде меншою, вважають аналітики агентства. За їх прогнозом, ціни в цій країні збільшаться у 2022 році на 2,4% (раніше передбачалося 2,8%) та наступного року на 2,5% (2,6%).

“Вищі ціни на енергоносії та товари знищать купівельну спроможність як фірм, так і домогосподарств”, – наголошується в звіті.

Це можна пом’якшити за рахунок скорочення заощаджень, вважають аналітики, що особливо актуально у США та Європі. Там домогосподарства накопичували заощадження під час найгіршого періоду COVID-19 за рахунок одержуваної від держави допомоги та відсутності можливостей для того, щоб витрачати гроші через карантин.

При цьому вищі ціни на енергоносії та сировину принесуть користь виробникам, а США нині є найбільшим виробником енергії у світі. Однак ці позитивні ефекти зазвичай переважуються ударом по споживачах, зазначають експерти.

“Російсько-український конфлікт, схоже, триватиме довше, ніж ми очікували, що продовжуватиме підривати довіру і перенаправляти потоки енергоресурсів, – йдеться в повідомленні. – Існує значний ступінь невизначеності щодо того, як може розвиватися конфлікт, але поки що він не виходить за межі двох країн, а прямий економічний вплив без урахування підвищення цін на енергоносії та сировинні товари є обмеженим”.

Ризики для наших прогнозів зросли з часу останнього раунду прогнозів і залишаються стійкими до зниження. На нашу думку, російсько-український конфлікт швидше затягнеться та загостриться, ніж закінчиться раніше і деескалює, що знизить ризики. Як ми зазначали в нашому попередньому звіті, сценарій різкого погіршення включатиме широкомасштабний розрив торгівлі між Росією та промисловим комплексом з центром у Німеччині, що знизить зростання, доходи, зайнятість та довіру та пошириться на решту світової економіки.

Новини

26 Квітня 2024

Запоріжсталь має намір підвищити якість металопродукції

Уряд зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до кінця травня

Індія дозволила російським компаніям страхувати танкери з нафтою, щоб обійти санкції 

Низька інфляція під час війни може нашкодити – економіст

Україна може втратити до 2% ВВП через обстріли енергетичної інфраструктури

Світове виробництво DRI у січні-березні збільшилось на 7,4%

З початку року машинобудівники ДТЕК виготовили п’ять вугільних комбайнів

Vale за результатами I кварталу скоротила чистий прибуток майже на 13%

Tata Steel відхилила план профспілок щодо збереження доменної печі

Японія інвестує у розвиток чилійських мідних шахт

У енергосистемі зберігається дефіцит – обмежено споживання криворізької промисловості

72% роботодавців в Україні нарікають на дефіцит кадрів

Anglo American відхилила пропозицію BHP

Тігіпко придбав вагонобудівний завод в Австрії

Відсутність продажу брухту Укрзалізниці негативно позначається на діяльності компанії

НКРЕКП відмовилася скасовувати прайс-кепи для промисловості

ВСІ НОВИНИ ⇢