Запоріжсталь закликає накласти санкції на причетних до крадіжки українського металу

Металургія Новини Теми дня
Запоріжсталь закликає накласти санкції на причетних до крадіжки українського металу

Металургійний завод Запоріжсталь звернувся з офіційним листом до президента України Володимира Зеленського та Кабінету Міністрів із закликом накласти санкції на компанії та осіб, причетних до крадіжки української металопродукції у Маріуполі. Про це повідомляє прес-служба компанії Метінвест у п’ятницю, 15 липня.

Зокрема, санкції просять запровадити проти російської компанії Река-Море, зареєстрованої в Ростові-на-Дону, її керівника Геннадія Арустамова, а також проти всіх, хто причетний до перевезення, навантаження та продажу викраденої продукції. Серед запропонованих санкцій – блокування активів, припинення торгових операцій, стягнення у дохід держави належних їм активів та інше.

“Ці особи незаконно захоплювали та перепродавали майно українських підприємств на тимчасово окупованій території, чим встановили загрозу національним економічним інтересам. Так, судно під назвою РМ-3, що належить зазначеній компанії, зайшло до Маріупольського порту, завантажилося українською металопродукцією та попрямувало до Ростова”, – йдеться у повідомленні прес-служби.

Автори листа підкреслили, що дозвіл окупаційної адміністрації (під контролем РФ) на навантаження чужої продукції на судно, активне висвітлення цієї події в російських ЗМІ та повідомлення про наявність “договору”, за яким здійснюється вивезення продукції, свідчать про сприяння та/або припущення з боку РФ викрадення продукції українських заводів та про крадіжку майна.

“Для захисту своїх прав ми звернулися до правоохоронних органів. Через відверте пограбування українські підприємства залишилися без майна, а бюджет – без наповнення”, – зазначено у листі.

Автори листа вважають, що “діяльність вищевказаних осіб, а також РФ, загрожує національним інтересам, безпеці та економіці України, порушує право власності фізичних та юридичних осіб та створює перешкоди для сталого фінансового розвитку”, – наголошується в листі.

Тому підприємство звернулося до Зеленського та уряду з проханням внести на розгляд РНБО запровадження санкцій щодо цих осіб, а також усіх інших фізичних та юридичних осіб, які перевозять, вивантажують, продають та перепродають викрадену продукцію.

Напередодні стало відомо, що Запоріжсталь звернулася до компаній-партнерів за кордоном, а також операторів морських портів із закликом не купувати вкрадену Росією в Маріуполі сталь.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢