ФДМ пропонує продати Центренерго разом із шахтами одним лотом

Новини ТЕК
ФДМ пропонує продати Центренерго разом із шахтами одним лотом

Фонд державного майна (ФДМ) України пропонує продати ПАТ “Центренерго” разом із державними шахтами одним лотом, для чого домагається відповідних змін у законодавстві, повідомила його керівник Ольга Батова.

“Потрібно зробити невелику зміну до закону, щоб ми мали право продавати одним лотом (пулом) кілька об’єктів, і таким чином ми просто виставимо одним лотом “Центренерго” та шахти”, – сказала Батова в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, зазначивши , що норму про продаж одним пулом кількох об’єктів Фонд додав до законопроєкту №4572 про сприяння залученню інвестицій у процесі приватизації та оренди державного та комунального майна, ухвалений 15 липня у першому читанні.

Водночас вона назвала помилковим рішення об’єднати ПАТ “Центренерго” із шахтами у вертикально інтегровану компанію для подальшого продажу.

“Два роки тому було прийнято рішення зробити вертикально інтегровану компанію, об’єднавши “Центренерго” та шахти, і потім саме її виставити на приватизацію. Але, на мою думку, рішення було помилковим, бо на всіх шахтах – борги, арешти, а у “Центренерго” “- інші акціонери, кредитори, дебітори. Шахти є державними підприємствами, а “Центренерго” акціонерним товариством”, – пояснила глава ФДМУ.

За її словами, процес об’єднання в одну юридичну особу цих об’єктів – це тривала процедура, пов’язана із великими ризиками, зокрема, “ризиком включити у вертикально інтегровану компанію якусь зайву шахту, яка б просто вбила бізнес”.

Водночас, на її думку, продаж кількох об’єктів одним лотом надасть можливість коригувати умови приватизації залежно від інтересу інвесторів.

“А так можна буде виставити на аукціон “Центренерго” з п’ятьма шахтами. Не буде продаватися – приберемо одну шахту і продамо з чотирма. Це дуже зручний механізм. Так можна продавати готелі, щоб це було цікавіше інвестору, оскільки мережевий гравець навряд чи захоче купити один об’єкт”, – зазначила Батова.

Вона також висловила припущення, що “Центренерго” може бути продано серед великих об’єктів до повного завершення воєнного стану поряд із Об’єднаною гірничо-хімічною компанією.

“Можливо ще “Центренерго”, оскільки зараз, з урахуванням відкриття продажу електроенергії на експорт, це буде цікавіший об’єкт”, – зазначила глава приватизаційного відомства.

Новини

26 Квітня 2024

ЄС закликають до більш активних дій щодо припинення імпорту російської сталі та ЗРС

Експорт сталевого брухту з Японії знизився на 4,6%

JSW очікує видобуток вугілля у 2024 році на рівні 13,5 млн тонн

Запоріжсталь має намір підвищити якість металопродукції

Уряд зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до кінця травня

Індія дозволила російським компаніям страхувати танкери з нафтою, щоб обійти санкції 

Низька інфляція під час війни може нашкодити – економіст

Україна може втратити до 2% ВВП через обстріли енергетичної інфраструктури

Світове виробництво DRI у січні-березні збільшилось на 7,4%

З початку року машинобудівники ДТЕК виготовили п’ять вугільних комбайнів

Vale за результатами I кварталу скоротила чистий прибуток майже на 13%

Tata Steel відхилила план профспілок щодо збереження доменної печі

Японія інвестує у розвиток чилійських мідних шахт

У енергосистемі зберігається дефіцит – обмежено споживання криворізької промисловості

72% роботодавців в Україні нарікають на дефіцит кадрів

Anglo American відхилила пропозицію BHP

ВСІ НОВИНИ ⇢