Закон про локалізацію приносить перші результати

Економіка Машинобудівництво Новини Теми дня
Закон про локалізацію приносить перші результати

Сьогодні Львівська ОДА отримала перші 25 шкільних автобусів, виготовлених на Черкащині. Таким чином прийнятий Верховною Радою закон про локалізацію приніс перші результати, відмітив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

"Закупівля була проведена за новою процедурою - учасники мали надати підтвердження, що їхня продукція має не менше 10% української складової. Нарешті механізм підтримки власної економіки, який застосовують всі всі передові країни світу, запрацював і в Україні", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Контракт передбачає поставку 126 автобусів - це суттєве замовлення для будь-якого з українських виробників, це збереження робочих місць і додаткові надходження в місцевий та державний бюджети. "Так і має бути - податки українців витрачаються контракти, які забезпечують зарплати нашим громадянам, а не іноземним, пенсії нашим пенсіонерам, а не іноземним", - додав Д.Кисилевський.

Нардеп висловив упевненість, що якби така політика розвитку українських виробників була запроваджена ще років 10 тому і стосувалась ширшої номенклатури товарів, ми б зараз не думали, чим відповісти на іранські дрони. А поки маємо лише пілот на кількох категоріях цивільного машинобудування.

Загалом, за даними ДП “Прозоро” у Реєстрі локалізованих товарів виробники вже зареєстрували 645 товарних позицій з рівнем локалізації вище 10%. Це мінімальний поріг встановлений на 2022 рік. Щороку ця вимога збільшуватиметься на 5%, поки не досягне 40%. "Я в жодному разі не проти присутності іноземних виробників машинобудівної продукції в Україні. Якраз навпаки. Вимога щодо локалізації - не обмеження, а запрошення для них входити в партнерство з українськими підприємствами чи створювати нові в нашій країні. Попри війну, в багатьох регіонах України місцева влада створює для цього всі умови", - резюмував Д.Кисилевський.

Новини

30 Листопада 2022

Світовий банк надав Україні екстрену допомогу у 17,8 млрд дол

Україна може отримувати енергію від плавучих електростанцій – ЗМІ

Київ та Лондон уклали угоду про цифрову торгівлю

Експорт українського зерна через Польщу збільшився на 50%

В єврозоні сповільнились темпи інфляції

ДТЕК додатково відвантажить державним ТЕС ще 20 тис тонн вугілля

Українська металургія щомісяця втрачає 420 млн дол через блокаду портів

ЄС і партнери планують конфіскувати заморожені російські активи на користь України

15 тис. російських та білоруських вагонів працюють на Україну

Запаси газу у сховищах зменшились за місяць на 700 млн куб

АМКУ рекомендує уряду повернути державний контроль за обігом пального

Німеччина надає Україні 56 млн євро на ремонт об'єктів енергетики

Уряд звільнив від податків імпорт запчастин для генераторів та Starlink

Україні вистачить газу та вугілля для проходження зими – Шмигаль

29 Листопада 2022

Україна виробляє 70% необхідної електроенергії

Держборг України перевищив 100 млрд дол

ВСІ НОВИНИ ⇢