Європа на чверть скоротила попит на газ

Новини ТЕК
Європа на чверть скоротила попит на газ

Країни Європейського Союзу скоротили у листопаді попит на газ на рекордні 25% порівняно із середнім показником за останні п’ять років. Це пов’язують із заходами щодо зниження залежності від російських енергоносіїв після вторгнення РФ в Україну.

Про це пише Financial Times із посиланням на дані аналітичної компанії ICIS, передає Forbes.

Відповідно до них, попит на газ у ЄС був на 24% нижчим за середній показник за пʼять років минулого місяця після аналогічного падіння в жовтні.

За даними ICIS, у Німеччині та Італії, двох найбільших країнах-споживачах газу в ЄС, у листопаді попит упав на 23 та 21% відповідно. У Франції та Іспанії він упав більш ніж на одну пʼяту, а в Нідерландах трохи більш ніж на третину.

"Промисловість пропорційно стимулює найбільше скорочення споживання газу, і це є повністю результатом чіткого ринкового ціноутворення", – зазначив провідний європейський газовий аналітик ICIS Том Марцек-Мансер. Він додав, що висока ціна на газ "дестимулює" його використання.

Проте керівники галузі та аналітики попереджають, що без подальшого зниження попиту та збільшення імпорту скрапленого газу брак газу в Європі може зберігатися протягом багатьох років.

Падіння попиту означало, що сховища газу в ЄС у середині листопада були завантажені на 95%, за даними галузевої організації Gas Infrastructure Europe, це близько до рекордно високого рівня. Також допомогли і рекордні притоки СПГ до регіону.

Але холодніша погода в останні тижні збільшила попит, і зараз сховища завантажені приблизно на 93%.

Дані ICIS показали, що Європа та Велика Британія імпортували 11,14 млн тонн СПГ у листопаді, що є рекордним місячним максимумом, і, як очікується, отримають 12,2 млн тонн у грудні. Росія скоротила постачання газу до Європи після того, як Захід підтримав Україну і запровадив санкції проти Москви за вторгнення, внаслідок цього країни змушені були шукати альтернативні джерела постачання. Лідери країн ЄС на саміті в Брюсселі 25 жовтня погодилися прискорити зусилля щодо зниження попиту на енергію. Серед конкретних рішень запропоновано запровадити "динамічну" межу ціни на газ.

Новини

30 Січня 2023

В Україні арештували майно Дерипаски

Міністерство економіки очікує поступової девальвації гривні

У грудні імпорт сталі у США зріс на 8,6%

У минулому році 83% бізнесів зазнали скорочення доходів

Експорт сталі з Японії впав на 6,1%

Китай залишається лідером світового суднобудування 

США відмовилися виконувати рішення СОТ щодо тарифів на сталь та алюміній

Американська NAS збільшить обсяги виробництва на 20%

УЗ закупила газ для виробничих підприємств без участі посередників

Туреччина почала бурові роботи в Чорному морі

Акції компанії Жеваго продовжують падіння

У Чорному морі збудують першу плавучу вітрову електростанцію

На відновлення енергетики Україні необхідно 17 млрд дол

Італійська Eni підписала угоду про видобуток газу у Лівії

Мінекономіки готує скасування майже половини ліцензій та дозволів

27 Січня 2023

УЗ хоче взяти в управління 25% Крюківського вагонобудівного заводу

ВСІ НОВИНИ ⇢