Минулого року світові виробники скоротили експорт сталі

Металургія Новини
Минулого року світові виробники скоротили експорт сталі

У 2022 р. сукупний обсяг постачання сталевої продукції та напівфабрикатів морським шляхом з 20 найбільших країн-експортерів складе близько 288 млн. т, що на 14,5% поступається показнику 2021 р. З такими оцінками виступив індійський ресурс SteelMint.

За його даними, на ці 20 країн припадає близько 90% світового виробництва сталі та 85% глобального експорту. Найбільшим експортером стали у світі 2022 р. залишиться Китай. Більше того, обсяг постачання китайської сталевої продукції на зовнішні ринки може зрости від 66,9 млн. т у 2021 р. до понад 67 млн. т. Це викликано деяким скороченням видимого споживання сталі внаслідок літніх локдаунів.

Друге місце також збереже за собою Японія, хоча обсяг експорту знизиться до близько 28,7 млн т в порівнянні з 30,6 млн т в 2021 р. Японські компанії зміцнили свої позиції на європейському ринку, але скоротили поставки в країни Азії незважаючи на щодо високу конкурентоспроможність своєї продукції зовнішніх ринках внаслідок ослаблення єни. У свій час японський гарячекатаний листовий прокат навіть пропонувався трохи дешевше за китайський.

Південна Корея також знизить експорт сталі від 24,3 млн. т у 2021 р. до 23,2 млн. т, але вийде на третє місце через падіння російських постачань. SteelMint оцінює їх приблизно у 20 млн. т у 2022 р. (без урахування залізничних поставок до країн СНД), що на третину менше, ніж роком раніше. При цьому причиною спаду стали не лише санкції, а й несприятлива кон'юнктура на світовому ринку та високий курс рубля протягом значної частини 2022 року.

Майже на 45% скоротиться індійський експорт сталі — від 18,5 млн. до 10,2 млн. т. Зовнішні поставки різко знизилися після введення 15% експортних мит з 22 травня 2022 р. Їх скасування з 18 листопада не допомогло індійським компаніям повною мірою повернутися ринку внаслідок звуження попиту ньому. Багато країн зменшили споживання та імпорт стали через інфляцію, волатильність на валютних ринках та рецесію.

Як зазначає SteelMint, наймасовішим видом сталевої продукції, що торгується на світовому ринку, є гарячекатаний прокат. На його частку у 2022 р. припало близько 15% експортних поставок. Частка напівфабрикатів, що знаходяться на другому місці, становила 13%.

Новини

6 Лютого 2023

США планують запровадити 200% мито на російський алюміній - Bloomberg

Корейська YK Steel збудує міні-завод з обладнанням від SMS

ДТЕК повідомив про можливе погіршення ситуації зі світлом в Києві

Міністр сталі Індії занепокоєний глобальним протекціонізмом на ринку металобрухту

У 2022 році глобальні відвантаження залізної руди скоротились на 2,3%

На приватизацію виставлять морський порт Білгород-Дністровський

Металургійні заводи Україні виготовили на фронт 100 мобільних укриттів

СБУ повідомила про підозру керівнику РЖД

Уряд Індіі просить виробників сталі перейти до замкнутого цикла виробництва

У Миколаєві арешовано 170 вагонів з добривом російського та білоруського виробництва — СБУ

Нафтогаз планує цьогоріч збільшити видобуток газу на 1 млрд куб

Мексика збільшила експорт металопродукції на 21,2%

Petronas купує активи австралійської Wirsol, яка працює у галузі ВДЕ

Деякі митниці перешкоджають експорту металобрухту до ЄС – Бублей

Запоріжкокс наростив випуск продукціі на 6,1%

На ЄС припадає більше половини зовнішньоторговельного обороту України

ВСІ НОВИНИ ⇢