Міністерство економіки оцінило минулорічне падіння ВВП у 30%

Економіка Новини Теми дня
Міністерство економіки оцінило минулорічне падіння ВВП у 30%

Падіння реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України за підсумками 2022 року оцінюється на рівні 30,4% (±2%), що краще, ніж попередні прогнози, повідомило Міністерство економіки у четвер.

Як зазначається у пресрелізі відомства, у грудні падіння ВВП оцінено на рівні 34% [±2%] порівняно з 37% (±2%) у листопаді, враховуючи певну стабілізацію ситуації з енергопостачанням після обстрілів у листопаді.

“Утім, подальші терористичні ракетні атаки з боку Росії завдали хоч і не критичних, проте пошкоджень (зокрема, енергетичної інфраструктури), що продовжувало чинити тиск на настрої бізнесу та його активність”, – додало міністерство.

Загалом за четвертий квартал, на думку Мінекономіки, ВВП впав на 35,5% [±2%], що гірше за показник третього кварталу, за даними Держстату, – 30,8%, але краще, ніж другого, коли економіка скоротилася на 37,2%.

Міністерство нагадало, що у першому кварталі падіння ВВП, за даними Держстату, становить 15,1%, а у 2021 році ВВП зріс на 3,4%.

“Протягом 2022 року економіка України зазнала найбільших за всю історію незалежності втрат, збитків та пошкоджень, які їй завдала РФ, масштабувавши 24 лютого на всій протяжності загального кордону та з території Білорусії й окупованого Криму свій терор, розпочатий ще у 2014 році”, – наголосила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Водночас вона наголосила, що успіхи сил оборони України на полі бою, злагоджена робота уряду та бізнесу, швидкість відновлення зруйнованих/пошкоджених об’єктів критичної інфраструктури, а також системна фінансова підтримка з боку міжнародних партнерів дозволили утримати економічний фронт.

Мінекономіки раніше зазначало, що російські атаки по енергоінфраструктурі, що розпочалися 10 жовтня, збільшили темпи спаду економіки України в минулому році орієнтовно до 39% у жовтні і 41% листопаді, внаслідок чого прогноз падіння загалом за підсумками року був погіршений із 32% до 33,2%, проте трохи пізніше скоригований до 32%.

Керівники НБУ на брифінгу 8 грудня також повідомили, що російський енерготерор погіршив їхню оцінку зниження ВВП минулого року на 31,5%, проте не уточнили, наскільки. МВФ очікує падіння української економіки у 2022 році на 33%.

На 2023 рік Мінекономіки зберігає прогноз зростання ВВП на 3,2%, тоді як за базовим сценарієм МВФ цього року українська економіка зросте на 1%. Однак Фонд розглядає також два інші сценарії: негативний – із падінням ВВП на 12,5%, або до 57% від довоєнного, та позитивний – із зростанням його на 10%, або до 75% від довоєнного.

Нацбанк раніше зазначав, що на 2023 рік навіть у базовому відносно оптимістичному сценарії з ефективним захистом енергооб’єктів та оперативним відновленням системи зростання ВВП буде дуже млявим і набагато нижчим, ніж 4%, які центробанк допускав у жовтневому прогнозі.

Новини

7 Травня 2024

Єврокомісія дозволила Nippon Steel придбати US Steel за $14,9 млрд

Відновлення енергосистеми потребує міжнародної допомоги та перегляду тарифу на світло влітку

У квітні попит на вантажівки в Україні зріс на 13% відносно минулого року

Україна має працювати над посиленням європейських санкцій та скасуванням пом’якшень – експерт

У Раді оцінюють збитки енергетичної інфраструктури від атак у $12,5 млрд

Уряд продовжив строк бронювання від мобілізації ще на місяць

ЄС готовий до жорстких торговельних заходів проти Китаю

Уряд підтримав законопроєкт про ратифікацію угоди про вільну торгівлю з Туреччиною

Котирування Platts не мають застосовуватися при розгляді трансфертного ціноутворення – юрист

Вантажне судно з України перекрило рух через Босфор

Британія виділила Україні 20 млн дол на інноваційні проекти в енергетиці

Гарантований покупець виплатив ще 4,3 млрд за зеленим тарифом

НБУ посилить контроль за поверненням експортерами валютного виторгу в Україну

Експорт бензину залізничним транспортом рф скоротила на третину

S&P підвищило довгострокові рейтинги Туреччини

EUROFER прогнозує падіння виробництва труб у ЄС у 2024 році

ВСІ НОВИНИ ⇢