80% вітрової генерації України виведено з ладу чи захоплено, – Міненерго 

Екологія Новини Теми дня
80% вітрової генерації України виведено з ладу чи захоплено, – Міненерго 

Втрати українських вітропарків унаслідок знищення, пошкодження або викрадення російськими окупантами обладнання перевищують 50 млн євро, ще понад 500 млн євро втрачено від вимушеного простою. Про це повідомив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков у колонці для Економічна правда.

“Станом на 24 лютого 2022 року загальна встановлена потужність українських вітроелектростанцій (без тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму) складала 1,67 ГВт – фактично як два атомні енергоблоки. Але почалася війна. Майже всі вітряні електростанції Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей з перших днів опинилися у фронтовій чи окупованій зоні. 80% вітрової генерації сьогодні виведено з ладу чи захоплено”, – зазначив Демченков.

За попередніми оцінками, втрати від знищеного, пошкодженого або викраденого обладнання вітропарків становить більше 50 млн євро. Ще понад 500 млн євро втрачено від вимушеного простою.

Нові проєкти з будівництва 11 наземних вітропарків загальною потужністю майже 1 ГВт через війну поставлено на паузу, додав він.

“За оцінками міжнародного агентства IRENA, Україна має найбільший серед країн Південно-Східної Європи технічний потенціал використання ВДЕ. Особливо це стосується вітрової генерації”, – написав Демченков.

Він додав, що розвиток проєктів ВДЕ може суттєво змінити економічний ландшафт повоєнного українського півдня та зміцнити енергетичну безпеку України й Європи загалом.

“Поки триває війна і ми не можемо залучати масштабні інвестицій у ВДЕ, необхідно використати цей час для роботи із законодавством та підготовки проєктних пропозицій”, – пояснив Демченков.

“Наразі ми розглядаємо орієнтир, що у загальному енергетичному міксі України частка встановлених потужностей відновлювальних джерел енергії зростатиме з 13,8% у 2021 році до 25% у 2030 році”, – додав він.

За його словами, моделювання розвитку української енергетики від KPMG говорить, що основними драйверами росту може стати саме вітрова генерація (зростання до 37% у 2050 році) та сонячна генерація (зростання до 13% у 2050 році). 

Новини

11 Вересня 2024

У серпні морські порти України обробили 7 млн тонн вантажів

В Офісі генпрокурора підрахували суму збитків енергосистемі від російських обстрілів

Китай скорочує імпорт міді через слабкий попит

НБУ розраховує на 31 млрд дол міжнародної допомоги наступного року

Fitch Solutions очікує падіння світових цін на сталь

Через заміновані теріторії Україна втрачає щороку понад 11 млрд дол

Китай звернувся до СОТ щодо встановлення Канадою нових мит на сталь та алюміній

Укрзалізниця має обговорювати з бізнесом будь-які зміни вантажних тарифів

Байден готується заблокувати придбання Nippon Steel компанії US Steel

Бразилія у серпні скоротила експорт чавуну

На ринку праці найбільша кількість вакансій від початку великої війни

Укренерго хоче скасувати постанови НКРЕКП щодо підтримки зеленої енергетики

МВФ очікує зростання української економіки на 3%

Дві індонезійські компанії збудують перший завод безшовних труб у Південно-Східній Азії

Уряд спільно з бізнесом напрацьовує правки до параметрів бронювання від мобілізації

Партнери України профінансували закупівлю енергообладнання потужністю 170 МВт

ВСІ НОВИНИ ⇢