В ДТЕК заявили про можливий дефіцит електроенергії через ремонтні роботи

Новини ТЕК
В ДТЕК заявили про можливий дефіцит електроенергії через ремонтні роботи

Заплановане найближчим часом виведення у ремонти деяких блоків атомної та теплової генерації, а також закінчення паводку може призвести до дефіциту електроенергії. Про це виконавчий директор енергохолдингу ДТЕК Дмитро Сахарук заявив у ефірі національного телемарафону, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ситуація в енергосистемі покращилася через низку факторів, але її не можна назвати стабільною, тому що вже через деякий час у нас плануються регламентні роботи на деяких блоках атомної та теплової генерації, закінчиться повінь, тому ситуація змінюватиметься, і можливо, знову виникатиме дефіцит ресурсу", – сказав топменеджер ДТЕК.

Він пояснив відсутність дефіциту електроенергії у останні чотири дні потеплінням, збільшенням виробництва електроенергії з ВДЕ, запуском блоків атомної та відновлення блоків теплової генерації, впливом паводку, а також імпорту електроенергії з ЄС для потреб промислових підприємств.

"В результаті цього у нас збалансованість в енергосистемі. Така ситуація триватиме, доки буде комбінація цих компонентів. Чи є ситуація стабільною? Ні. Треба працювати далі для того, щоб її покращувати", – наголосив Сахарук.

Він нагадав, що 75% теплової генерації пошкоджено або зруйновано ворожими обстрілами, і над її відновленням продовжується робота.

За його словами, ситуацію в Одесі та Одеському районі, які постраждали внаслідок аварії у мережах НЕК "Укренерго" 4 лютого, вдалося покращити, хоча вона залишається досить складною.

"За останній тиждень "Укренерго" разом з іншими енергетиками, у тому числі нашої компанії, проробили титанічну роботу та знайшли способи збільшити обсяги передачі електроенергії до Одеси та Одеського району. Роботи продовжуються. Ще кілька тижнів потрібно, щоб остаточно стабілізувати ситуацію, умови, що не буде нових обстрілів росіян", – пояснив топменеджер ДТЕК.

Він уточнив, що світло в Одесі та Одеському районі в середньому на добу подається до 19 годин, але поки що через стан мереж неможливо доставити необхідний обсяг електроенергії споживачеві.

Як повідомлялося, за даними "Укренерго", у середу, 15 лютого, споживання електроенергії дещо знизилось, порівняно з початком тижня. Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній вже четверту добу поспіль і сьогодні не прогнозується

Новини

29 Вересня 2023

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

УЗ зобов’язали реалізувати непригодне обладнання як брухт через систему Прозорро

Найбільший виробник безшовних нержавіючих труб у світі інвестує 3,5 млн євро в модернізацію потужностей

На прикордонних переходах із Польщею зростають черги вагонів

МАГАТЕ не в змозі належним чином контролювати безпеку на ЗАЕС - Greenpeace

МАГАТЕ вимагає повернення ЗАЕС під повний контроль України

ДТЕК привіз з Польщі першу партію вугілля

Україна отримає кошти на прискорення вступу до ЄС

Конгрес США виділив 300 млн дол на підтримку України

Казахстан готовий збільшити постачання нафти в Німеччину нафтопроводом Дружба

Ірак хоче залучити українську компанію до розробки найбільшого в країні родовища газу

Рудник “Суха Балка” на шахті Ювілейна взяв у розробку новий блок

УЗ потрібно знизити тарифи на вантажні перевезення, щоб підтримати промисловість

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

ВСІ НОВИНИ ⇢