МВФ несуттєво погіршив прогноз зростання світової економіки

Економіка Новини
МВФ несуттєво погіршив прогноз зростання світової економіки

Міжнародний валютний фонд несуттєво погіршив прогноз зростання світової економіки на 2023 та 2024 роки - до 2,8% та 3% з 2,9% та 3,1% відповідно, йдеться в опублікованому у вівторок квітневому огляді світової економіки (World Economic Outlook: A Rocky Recovery), повідомляє "Інтерфакс-Україна"ю

Фонд звертає увагу на хвилю турбулентності світових фінансових ринків, яку запустило банкрутство американського Silicon Valley Bank, продовживши проблеми швейцарського Credit Suisse, приєднаного до UBS.

МВФ констатує, що на цьому тлі "туман навколо світового економічного прогнозу згустився", невизначеність висока, а баланс для прогнозу суттєво змістився у бік знижувальних ризиків.

Основні фактори впливу 2022 року, ймовірно, продовжать діяти і в 2023 році, зазначає МВФ, назвавши такими жорстку грошово-кредитну політику центробанків у прагненні стримати інфляцію, обмежені бюджетні резерви для пом'якшення шоків на тлі історично високого рівня боргових зобов'язань, стрибки цін на сировину "геоекономічна фрагментація" внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а також відкриття економіки Китаю.

"Ескалація війни Росії в Україні, що триває вже другий рік, може спровокувати нову енергетичну кризу в Європі та посилити відсутність продовольчої безпеки в країнах з низьким рівнем доходу", – наголошується, зокрема, у звіті.

МВФ зазначає, що взимку 2022–2023 років вдалося запобігти газовій кризі завдяки великим європейським запасам та збільшенню імпорту зрідженого природного газу, зниження попиту на газ на тлі високих цін та нетипово м'якої погоди. Проте ризики стрибків цін зберігаються наступної зими.

"Можливе підвищення цін на продовольство через провал продовження Чорноморської зернової ініціативи чинитиме додатковий тиск на імпортерів продовольства, особливо на тих, хто не має фінансових можливостей для пом'якшення наслідків для домогосподарств та підприємств. На тлі підвищених цін на продукти харчування та паливо можуть посилитися соціальні хвилювання", - додав Фонд.

Він зазначив, що фрагментація ще більше перешкоджає багатосторонньому співробітництву: відхід від транскордонної економічної інтеграції, що триває, почався більше десяти років тому після світової фінансової кризи, коли відбулися помітні події, включно із Brexit і торговою напруженістю між Китаєм і США.

"Війна в Україні посилила цю тенденцію, посиливши геополітичну напруженість та розколивши світову економіку на геополітичні блоки", – констатував МВФ.

Він додав, що тепер до цих факторів додалися виклики фінансової стабільності, і ризики "жорсткої посадки", особливо для країн із розвиненою економікою, значно зросли.

Глобальна інфляція, за прогнозом МВФ, знизиться з 8,7% у 2022 році до 7% у 2023 році на тлі зниження цін на сировинні товари та до 4,9% у 2024 році. У більшості випадків повернення інфляції до цільового рівня малоймовірне до 2025 року, зазначає Фонд.

Зростання обсягу світової торгівлі, вважає МВФ, знизиться з 5,1% у 2022 році до 2,4% у 2023-му та підвищиться до 3,5% у 2024 році.

МВФ очікує зниження середньої ціни на нафту у 2023 році на 24%, до $73,13/бар., та у 2024 році на 5,8%, до $68,9/бар. (січневий прогноз - $81,13 та $75,36).

Новини

26 Травня 2023

POSCO завершила будівництво заводу металообробки в Китаї

Ціни на газ у Європі можуть ненадовго впасти нижче нуля, – Bloomberg 

Виробництво морських контейнерів скоротилося до мінімуму за 13 років

Уряд розширив межі території Ізмаїльського морпорту

Україна відновила імпорт е/е зі Словаччини

ОГКХ планує поновити роботу Іршанського ГЗК

Цього року Україна спрямує на першочергове відновлення 3,3 млрд дол

Мексиканський виробник труб Forza Steel будуватиме завод у США

Розблокування портів суттєво поліпшить торговий баланс України - Головко

Україна пропонує знизити стелю цін на російську нафту

Металургійні підприємства Туреччини збільшили імпорт чавуну 

Пальне на АЗС ще трохи подешевшало

Польські залізничники пропонують відправляти з України більше руди, металів та вугілля

Уряд Нової Зеландії профінансує половину витрат на будівництво зеленого метзаводу в країні

Українські дрони вивели з ладу розвідувальний корабель РФ

УЗ отримає від Світового банку 25 млн долл на відбудову

ВСІ НОВИНИ ⇢