Велта має намір побудувати завод з виробництва титанового порошку

Металургія Новини
Велта має намір побудувати завод з виробництва титанового порошку

Компанія “Велта” з активами з видобутку титановмісних руд у Новомиргороді (Кіровоградська обл.) має намір побудувати виробничий комплекс у три черги з доведенням випуску титанового порошку до 10 тис. тонн за п’ять із половиною років, пише “Інтерфакс-Україна“.

Як повідомив директор з інвестицій і стратегії компанії Анатолій Амелін на бізнес-форумі в Лугано (Швейцарія) 12 травня, на першому етапі тривалістю 18 місяців планують досягти випуску тисячі тонн титанового порошку із загальними інвестиціями на рівні $100 млн.

На другому етапі тривалістю 20 місяців планують наростити виробництво до 5 тис. тонн титанового порошку з інвестиціями $400 млн, на третьому етапі тривалістю 26 місяців – 10 тис. тонн порошку та інвестиції в розмірі $1 млрд.

При цьому перший етап потребуватиме 200 осіб працівників, другий – 950 осіб, третій – 2150 осіб.

За його словами, США внесли титан до списку критично важливих матеріалів і мають намір скорочувати свою залежність у цьому продукті від Китаю. Зі свого боку Україна посідає 4-е місце у світі за запасами ільменітової (титанової) руди.

Амелін наголосив, що світове виробництво діоксиду титану постійно збільшуватиметься. Також зростатиме прибутковість титанових проєктів, основна причина – активніше використання 3d-друку, що скорочує час виробництва і підвищує якість продукції. Крім того, практично немає відходів під час 3D-друку, це також сприяє зниженню собівартості кінцевого продукту.

При цьому директор з інвестицій констатував, що “Велта” створена 2006 року і на сьогодні посідає 2% світового ринку титану. У компанії є власний центр досліджень і розробок, який створив нову сучасну технологію виробництва титанового металевого порошку з титанової руди, без отримання титанової губки.

“Ми плануємо побудувати гірничодобувний комплекс в Україні після війни і цього року плануємо почати будівництво в США заводу з виробництва порошку металічного титану”, – сказав Амелін, додавши, що планується залучити фінансування $35 млн для цього проєкту і понад $15 млн на рік протягом наступних п’яти років. Основними ринками збуту продукції будуть США і Європа.

“Зараз проводимо переговори про залучення інвестицій. У нас є переговори з деякими інвесторами, ми плануємо почати будівництво цього року, але не в Україні, а в США, на другому етапі плануємо побудувати завод в Україні”, – зазначив топменеджер.

Як повідомлялося, “Велта” ухвалила рішення через війну побудувати завод із випуску титанових виробів за власною інноваційною технологією у США замість України та ОАЕ, оскільки США є основним і надійним союзником України в боротьбі з російськими загарбниками і провідним лідером у технологіях і виробництві зброї.

ТОВ “ВКФ Велта” зареєстровано у квітні 2000 року. Основною діяльністю є видобуток і виробництво ільменітового концентрату.

ТОВ “Велта Холдинг” належить 100% ТОВ “ВКФ “Велта”. Кінцевими бенефіціарами є три фізособи: Андрій Бродський (60%), Вадим Москаленко (20%) і Віталій Малахов (20%).

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢