ВАКС конфіскував активи Дерипаски

Економіка Металургія Новини
ВАКС конфіскував активи Дерипаски

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду ухвалила рішення стягнути на користь держави основні активи російського олігарха Олега Дерипаски. Як повідомляє пресслужба Мінекономіки, таке рішення було ухвалене 16 червня.

Водночас Апеляційна палата ВАКС задовольнила скарги компанії "Самста Лімітед" (Samsta Limited) й двох підприємств Дерипаски — ПрАТ "Хустський кар’єр" та ПрАТ "Жежелівський кар’єр" — на рішення від 16 лютого 2023 року, за якими 100% їхніх активів стягувались на користь України. Також суд задовольнив відповідну скаргу.

"На жаль, рішення не повною мірою відповідає тому, до якого ми прагнули і за яке боролися. Але ми продовжуємо працювати. І доб'ємося покарання усіх, хто підтримує режим Путіна, — зазначила міністерка економіки та голова міжвідомчої робочої групи з питань санкцій Юлія Свириденко.

Вона додала, що робоча група продовжує готувати пропозиції щодо запровадження санкцій.

Наприкінці липня 2022 року Шевченківський районний суд Києва передав в управління АРМА корпоративні права у вигляді статутного капіталу ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" та інших пов’язаних із Дерипаскою фірм на суму понад 3,58 мільярда гривень.

28 липня того ж року Шевченківський райсуд Києва передав в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) корпоративні права у вигляді статутного капіталу ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" та інших пов’язаних фірм на суму понад 3,58 мільярда гривень.

У січні 2023-го за клопотанням Офісу генпрокурора були арештовані 32 мільйони гривень найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію, власником якого є підсанкційний Олег Дерипаска.

16 лютого Вищий антикорупційний суд конфіскував українські активи Олега Дерипаски, зокрема, Миколаївський глиноземний завод. Окрім того, ВАКС конфіскував компанію "Гуардон Україна" зі статутним капіталом у півтора мільярда гривень, ТОВ "Компанія Алюміній України зі статутним капіталом 534 мільйони, а також Глухівський кар’єр кварцитів, Жежелівський та Хустський кар’єри й усе їхнє майно. Також на користь держави стягнуто низку інших компаній, пов'язаних з Олегом Дерипаскою і 32 мільйони гривень на рахунку у Казначействі.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢