ArcelorMittal: металобрухт забезпечить половину попиту на сталь до 2050 року
Економіка Металообробка Новини

Глобальний попит на сталь зросте до 2,5 млрд т на рік до середини XXI століття, стверджує віце-президент корпорації ArcelorMittal Бред Дейві. Він також вважає, що задоволення цього попиту буде приблизно на 50% забезпечене сталлю, для якої використовувався металобрухт.
За словами Дейві, вже до 2030 р. сталеливарні компанії зможуть використовувати як сировину будь-який металобрухт. Доменні печі та установки прямого відновлення заліза (DRI) все ще залишаться в експлуатації. Однак для їх роботи будуть використовуватися екологічніші джерела вуглецю.
Так, наприклад, Дейві згадав проект Torero, що реалізується на підприємстві ArcelorMittal Ghent у Бельгії. Установка «Torero» вартістю 35 млн. євро за планом буде введена в експлуатацію у 2023 р. Вона отримує з відходів деревообробки біомасу для використання в доменній печі замість коксу. 2025 р. на підприємстві може з'явитися друга така установка.
Бельгійський підрозділ ArcelorMittal вже є своєрідним «полігоном» для випробувань екологічних проектів. У грудні 2022 р. на ArcelorMittal Ghent було запущено встановлення «Steelanol» для переробки вуглекислого газу на етанол. Заявлені потужності сягають 80 млн. літрів на рік.
Наприкінці червня завод отримав від Єврокомісії 280 млн. євро на декарбонізацію. Але щодо щедрі субсидії декарбонізації отримує не лише бельгійський підрозділ ArcelorMittal. У лютому 2023 року Єврокомісія також оголосила про виділення корпорації 515 млн. євро для скорочення вуглецевого сліду її заводів в Іспанії та Німеччині.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram