Україна отримає від МВФ 890 млн дол на підтримку бюджету

Економіка Новини
Україна отримає від МВФ 890 млн дол на підтримку бюджету

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду завершила перший перегляд програми розширеного фінансування EFF для України та схвалила негайне виділення другого траншу 663,9 млн СПЗ (близько $890 млн), який буде спрямований на підтримку бюджету.

“Офіційні органи досягли значного прогресу у виконанні своїх зобов’язань у рамках EFF у складних умовах, виконавши всі застосовні кількісні критерії ефективності до кінця квітня та структурні контрольні показники до кінця червня, і зберігають високу прихильність до програми”, – сказано в повідомленні МВФ, передає Інтерфакс-Україна.

Водночас Фонд зазначив, що для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності у майбутній складний період необхідні стійка відповідальність та імпульс реформ.

“Це включає підтримку міцної бази податкових надходжень (у тому числі шляхом утримання від заходів, які можуть підірвати податкову базу), підтримку стійкої дезінфляції та стабільності обмінного курсу, підтримку здорового банківського сектора та просування найважливіших реформ управління та боротьби з корупцією, в тому числі щодо декларування активів, фінмоніторингу та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою”, – уточнюється в повідомленні.

МВФ додав, що також вкрай важливо, щоб зовнішнє фінансування бюджету та проєктів реконструкції тривало на пільгових умовах, сумісних із фінансовою та борговою стійкістю.

Указується, що у сфері податково-бюджетної політики зусилля також мають бути зосереджені на розробці Національної стратегії доходів (НСД), яка закріпить таку необхідну мобілізацію доходів для підтримки реконструкції та соціальних витрат.

“Відновлення правової бази для підготовки середньострокового бюджету, довіри до бюджету та управління боргом також має вирішальне значення у поєднанні вз заходами щодо підвищення фінансової прозорості та зміцнення управління державними інвестиціями”, – зазначив Фонд.

Коментуючи стратегію фінансування та стійкість боргу, МВФ констатував, що зовнішня підтримка бюджету, як і раніше, становитиме основну частину бюджетного фінансування, хоча мобілізація внутрішнього фінансування поряд із відмовою від емісії, як і раніше, важлива.

Фонд додав, що на додаток до взятого в березні 2023 року групою кредиторів України зобов’язання з реструктуризації частини офіційного боргу, за оцінкою персоналу Фонду, існує процес врегулювання зовнішньої комерційної заборгованості, що заслуговує на довіру.

Говорячи про грошово-кредитну та валютну політику, МВФ наголосив, що програма спрямована на подальшу підтримку стійкої дезінфляції та стабільності обмінного курсу, у тому числі за рахунок підтримки адекватного рівня валютних резервів при розумному управлінні надлишком ліквідності воєнного часу.

“Щойно дозволять умови, програма підтримає перехід до більш гнучкого обмінного курсу, подальше послаблення валютного контролю та повернення до системи таргетування інфляції”, – зазначив Фонд без будь-якої конкретизації термінів.

У фінансовому секторі МВФ закликав зберігати пильність з огляду на те, що справжній стан банківської системи залишається незрозумілим, а ризики подальших потрясінь, включно з націоналізацією банків, зберігаються. За словами МВФ, діагностика банків, реформа банківського нагляду, управління державними банками та планування на випадок непередбачених обставин залишаються високими пріоритетами.

Фонд також наголосив на важливості реформ у галузі управління та боротьби з корупцією, необхідних для швидкого відновлення рівня життя населення та прокладання шляху до вступу до ЄС, а також зміцнення суспільної довіри та довіри донорів, у тому числі в післявоєнний період.

“Також буде важливо дотримуватися комплексної стратегії критично важливих витрат під час відновлення та реконструкції, у тому числі на енергію та закупівлю”, – додав МВФ.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢