Запоріжсталь ремонтує обладнання, яке виключає скиди соляної кислоти у Дніпро

Екологія Економіка Металургія Новини
Запоріжсталь ремонтує обладнання, яке виключає скиди соляної кислоти у Дніпро

Запорізький металургійний комбінат “Запоріжсталь” проводить капітальний ремонт важливого природоохоронного обладнання, підтримуючи його надійну роботу щодо запобігання скиданням у річку Дніпро. Згідно з прес-релізом компанії, встановлення регенерації соляної кислоти БТА-4 — важливий екологічний об'єкт “Запоріжсталі”, який було введено в експлуатацію у 2014 році.

При цьому уточнюється, що унікальне обладнання дозволило уникнути скидання нейтралізованих травильних розчинів цеху холодної прокатки в басейн Дніпра. За методом солянокислотного травлення застосовується замкнутий цикл виробництва: розчин соляної кислоти, використаної для травлення металу, не потрапляє у стоки, а прямує на установку регенерації та після відновлення та очищення повторно використовується у виробництві.

Тепер після підриву Каховської ГЕС 6 червня особливо важливо, щоб таке природоохоронне обладнання працювало стабільно та без перебоїв. Для цього фахівці кожні два роки виробляють комплексний капремонт одного із двох реакторів установки регенерації соляної кислоти. Проводиться він і зараз: у квітні фахівці підприємства розпочали перший етап ремонтних робіт.

Фахівці цеху холодної прокатки (ЦХП) “Запоріжсталі” та сервісного центру “Запоріжогнеупор” виконують основні роботи із заміни футерування нижньої частини реактора та циклону, заміни кислостійкої вогнетривкої кладки циклону, опорного кільця та труби. На другому етапі, восени поточного року, фахівці проведуть заміну основних елементів агрегату: форсунок, пальників, конвеєрів, а також перекладання вогнетривкої кислотостійкої кладки реактора.

За словами начальника ділянки регенерації соляної кислоти ЦХП Леоніда Алексєєнка, результатом капітального оновлення стане підвищення надійності та робота обладнання. “На нашій ділянці реактори працюють по черзі: доки один реактор перебуває в роботі, ми робимо ремонт іншого. Таким чином забезпечується висока надійність обладнання. Окрім капремонтів регулярно проходять і поточні — кожні три місяці. Це важливо як з метою забезпечення стабільного виробничого процесу, так і коректною роботою важливого природоохоронного обладнання”, — пояснив Алексєєнко, якого цитує пресслужба.

Устаткування увійде в експлуатацію цього місяця після завершення першого етапу капремонту. На проведення капремонту комбінат надіслав понад 24 млн. грн.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢