Зупинити потепління: ЄС хоче зменшити доступ сонячного світла до Землі 

Екологія Новини
Зупинити потепління: ЄС хоче зменшити доступ сонячного світла до Землі 

Європейський Союз приєднається до міжнародних зусиль, щоб оцінити, чи є великомасштабні втручання, такі як відхилення сонячних променів або зміна погодних умов Землі, життєздатними варіантами боротьби зі зміною клімату. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на документ ЄС.

Згідно з документом, спільнота має намір оцінити наслідки швидкого потепління клімату планети для безпеки, особливо для забезпечення питною водою та продуктами харчування, брак яких може спровокувати конфлікти та міграцію. Також буде дано оцінку потенційних небезпек змін в атмосфері.

“Технології створюють нові ризики для людей та екосистем, а також можуть збільшити дисбаланс сил між країнами, розпалити конфлікти та підняти безліч етичних, правових, управлінських та політичних проблем”, – йдеться у документі.

Початок цього дослідження підштовхує ЄС до дискусії щодо ролі кліматичної геоінженерії: чи є вона корисною наукою чи науковою фантастикою з потенційно небезпечними наслідками для планети та її атмосфери. ЄС хоче ініціювати міжнародні обговорення та розробку правил для цієї молодої дисципліни.

“ЄС підтримуватиме міжнародні зусилля з всебічної оцінки ризиків та невизначеностей кліматичних втручань, включаючи зміну сонячної радіації”, – йдеться в документі.

Подібні великомасштабні втручання з’явилися поряд з науковими досягненнями і стурбованістю, що зростає тим, що країни перевищать свою мету з обмеження глобального потепління до 1,5°C. Щоб зупинити потепління та знизити активність Сонця, розглядаються варіанти на кшталт упорскування стратосферного аерозолю, частинки якого в атмосфері зменшать кількість сонячного світла, що досягає поверхні Землі. Ця методика заснована на теорії, за якою аерозольні частинки відбивають більше сонячного світла назад у космос, пом’якшуючи наслідки глобального потепління.

Скептики кажуть, що такі зусилля у найкращому разі відволікають увагу від усунення основного чинника глобального потепління: зростання викидів. Вони попереджають, що в найгіршому випадку ці масові втручання можуть мати непередбачені побічні ефекти, такі як зміна життєво важливого режиму дощу.

Деякі вчені закликали укласти міжнародну угоду про невикористання таких методів.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢