До опалювального сезону 2024-2025 років планують запустити ТЕС на біомасі

Екологія Новини ТЕК
До опалювального сезону 2024-2025 років планують запустити ТЕС на біомасі

У Славутичі, що на Київщині, побудують біоТЕС потужністю близько 700 кВт для забезпечення критичної інфраструктури за €6 мільйонів. Про це заявив міський голова Юрій Фомічев, додавши, що станцію побудують за грант міжнародної організації NEFCO, передає Промисловий Портал.

“Запроваджуємо новий проєкт, який почнеться вже у цьому році, це будівництво біоТЕС на місцевому паливі, яка забезпечить електрикою всю нашу критичну інфраструктуру фактично з того, що є у нас під ногами, наприклад, деревини”, – сказав Фомічев.

Він зазначив, що реалізація проєкту розрахована на 18 місяців. Проте, ймовірно, він триватиме дещо довше через труднощі в логістиці. БіоТЕС планують запустити до опалювального сезону 2024-2025 років. Фомічев наголосив на важливості реалізації проєкту з генерації електроенергії. Адже під час складних ситуацій в енергосистемі місто шість днів було без електрики.

“Не ставимо за мету додати альтернативної генерації по теплу. Ключове – електроенергія для критичної інфраструктури з місцевого палива. Плюс ця біоТЕС буде віддавати попутнє тепло в літній період на гарячу воду. У нас вистачає теплових потужностей навіть на біомасі”, – пояснив він.

Зазначається, що наявні альтернативні потужності з виробництва тепла уже можуть заміщувати понад 50% газових у централізованій системі, але взимку 2022-2023 років цей показник складав приблизно 25%.

“Є правила гри, які не дуже задовольняють інвесторів. Сьогодні альтернативна генерація має продавати свою теплову енергію на 10% дешевше, ніж газова. То що ми стимулюємо? Газ? Сама філософія трохи викривлена. Ми говоримо – давайте заміщувати газ, але встановлюємо правила гри, коли заміщення коштує дешевше. Так не має бути”, – сказав Фомічев. 

За його словами, місцева влада веде активні переговори з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, аби зробити правила гри на ринку альтернативних джерел привабливими для інвесторів. В громаді повністю перевели деякі локальні об’єкти на альтернативну енергетику, а в централізованій мережі досягли 25%. Однак місто може підвищити цей показник до 100%.

“Ми можемо тут розвивати всі види ВДЕ-генерації, є ініціативи по водню. Це також малі модульні реактори, переробка небезпечних відходів”, – додав він.

Нагадаємо, у червні 2022 року Славутич, що на Київщині, забезпечував 40% потреб в опаленні та гарячій воді завдяки твердопаливній котельні на біомасі.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢