Фабрика Свято-Варваринська завершила реконструкцію флотаційного відділення

Металургія Новини
Фабрика Свято-Варваринська завершила реконструкцію флотаційного відділення

Збагачувальна фабрика "Свято-Варваринська", що входить до групи "Метінвест" разом з іншими підприємствами "Покровськвугілля", завершила реконструкцію флотаційного відділення з нарощуванням обсягів випуску продукції підвищеної якості.  Згідно з інформацією компанії, модернізація флотаційного відділення тривала чотири роки.

При цьому пояснюється, що передумовою для реконструкції стала зміна гранулометричного складу рядового вугілля, що видобувається гірниками шахтоуправління "Покровське". Зі зміною гірничо-геологічних умов, а також віддаленням видобувних ділянок від стовбурів, кількість дрібних класів вугілля почала зростати. Викидати таке вугілля недоцільно і дорого, враховуючи вартість концентрату. Тому постало питання про реконструкцію технологічного виробництва фабрики, щоб уловлювати найдрібніші частинки.

Для того щоб збільшити навантаження на фабрику, необхідно було розширити флотаційне відділення. Роботи виконувалися в кілька етапів: спочатку встановили дві додаткові флотоколони. Потім новий гіпербаричний фільтр і кілька компресорів, а наприкінці ще дві флотоколони.

"Колонна флотація для збагачення вугілля в Україні більше ніде не застосовується, але має низку переваг. Основна з них - малі виробничі площі. Традиційні флотомашини мають велику площу, а колонні агрегати витягнуті вертикально. Як показала практика, вони менш енерговитратні. Тут не використовується жодних обертових механізмів, а для роботи потрібні тільки повітря і вода. Головне - підібрати правильний режим", - зазначив директор з виробництва Олексій Бобир, якого цитує прес-служба.

Наразі монтаж і налаштування нового обладнання завершено, воно працює на повну потужність у рамках загального технологічного ланцюжка фабрики. У планах перспективного розвитку шахтоуправління - збільшення обсягів видобутку вугілля, тож фабрика має бути готова до збільшення навантаження та продуктивності.

При цьому уточнюється, що війна не вплинула значно на проведення реконструкції, оскільки необхідне європейське обладнання було завезено заздалегідь.

"Оскільки фабрика спочатку працює на імпортному обладнанні, наші фахівці з ним були добре знайомі. Тому на завершальному етапі реконструкції ми обійшлися без участі представників виробників. Роботи з монтажу та пусконалагодження виконували підрядні організації під керівництвом фахівців збагачувальної фабрики. Додаткове обладнання успішно інтегровано в уже наявний процес автоматизації, працівники лише контролюють його роботу", - констатував Бобир.

Частиною реконструкції флотаційного відділення стала модернізація компресорної, додаткові флотоколони та гіпербаричний фільтр - обладнання, що потребує великої кількості стисненого повітря. Наявні компресори не могли забезпечити достатній обсяг, тому було ухвалено рішення про встановлення відцентрових компресорів, які мають меншу енерговитратність і високу продуктивність.

При цьому вказується на унікальність проєкту реконструкції, оскільки все додаткове обладнання було встановлено і введено в експлуатацію в рамках діючого виробництва, фабрика не зупинялася.

"Розширений фронт флотації дав змогу якісніше збагачувати вугілля дрібного класу. Покращилася і зольність концентрату, оскільки швидкість флотації знизилася, що збільшило якість продукції. Зараз, незалежно від коливань зольності, відбувається стабільний випуск концентрату в межах режимних карт. Також модернізація позитивно вплинула на роботу гіпербаричних фільтрів - це знизило витрату електроенергії, яка в збагаченні є найдорожчою частиною", - зазначив начальник технологічної зміни Денис Лютий.

Фабрика "Свято-Варваринська" виробляє продукцію для металургійних підприємств, збагачуючи все рядове вугілля, яке видобувають шахтоуправління "Покровське". Після реконструкції підприємство здатне переробляти до 8,4 млн тонн рядового вугілля на рік без зменшення ефективності виробництва.

Новини

22 Вересня 2023

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

Індійська NMDC збільшить видобуток залізної руди в штаті Карнатака

Латиноамериканські металурги закликали ЄС переглянути терміни дії CBAM

ВСІ НОВИНИ ⇢