У напрямку станції Рені складна ситуація із накопиченням вагонів

Економіка Новини Транспорт
У напрямку станції Рені складна ситуація із накопиченням вагонів

Черга на залізниці у напрямку станції Рені збільшилася до понад 730 вагонів через низькі показники передачі рухомого складу на Джурджулешти і Галац. Про це йшлося під час наради представників «Укрзалізниці» та перевізників Румунії і Молдови 15 серпня, передає Rail.insider.

Наразі у порту Рені вивантажується приблизно 70 вагонів на добу. Водночас передача зі станції Рені на Джурджулешти і Галац становить 1,5 потяга.

Станом на 15 серпня на Галац прямувало 400 вагонів, із них 251 — із пшеницею. За минулі дві доби за норми 30 вагонів із зерновими на добу вдалося передати лише 38 одиниць. Також є накопичення металу та руди (понад 200 вагонів кожної з номенклатур).

Окрім того, зауважувалося, що на напрямку Рені—Джурджулешти працює один локомотив залізниці Молдови, який часто встигає зробити лише один рейс.

У ході наради заступник директора департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов порушив питання варіантів покращення ситуації з передачею вантажів зі станції Рені за кордон.

Як пояснив представник залізниці Молдови Володимир Сербінов, залізничники Молдови зверталися до колег із Румунії та просили дозволити формувати збірні потяги з вантажами для різних перевізників.

На жаль, ми отримали відповідь, що це неможливо. Тому нам доводиться їздити для кожного оператора з їхніми вагонами. На це йде багато часу. Тож іноді не встигаємо повернутися до Рені забрати вагони”, — зауважив Сербінов.

Окрім того, представник залізниці Молдови наголосив на тому, що кожен перевізник має свою норму прийому вантажів на добу і збільшити цей обсяг не в змозі.

Водночас Ткачов зауважив: якщо передача вантажу з Рені на Джурджулешти і Галац залишиться на теперішньому рівні, то «Укрзалізниця» не зможе виконати обсяги перевезень, необхідні для отримання знижок на транзит від залізниці Молдови.

Порушили під час наради і питання остаточної ратифікації домовленостей щодо беззупинкового руху між Україною та Молдовою, законопроєкт про який минулого тижня схвалив Кабінет міністрів. Як зауважив Сербінов, це допоможе розвантажити станцію Рені. Адже на неї піде лише вантаж для порту. Інші потяги будуть готуватися по Басарабясці та підуть без зупинок просто на Галац.

Обговорювалося також питання узгодженості планів.

Якщо ми бачимо, що поглинення вантажів буде таке ж слабке і в нас буде зростати накопичення, ми тоді справді почнемо займатися лімітування та відстежувати фактичний прийом вантажів. І стільки ж підтверджувати на навантаження з нашого боку”, — наголосив представник «Укрзалізниці».

Ткачов нагадав, що торік за пів року вдалося наростити передачу зернових вантажів через західні прикордонні переходи з приблизно 30 тис. тонн до 1 млн тонн.

Сподіваюся, що на Галаці знайдуться інвестори, які зрозуміють, що є можливість збільшувати обсяги, і вони також будуть нарощувати там перевантаження”, — сказав Ткачов.

Минулого тижня Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про ратифікацію протоколу, який дасть змогу здійснювати транзитні перевезення територією України на дільниці Етулія (Молдова)—Рені (Україна)—Джурджулешти (Молдова) порожнього рухомого складу всіх форм власності та вантажів, які прямують зі станцій Молдови та України або транзитом через Україну і Молдову призначенням до/зі станцій Джурджулешти (Молдова) та Галац-Ларга (Румунія) без зупинки та проведення на станції Рені прикордонного, митного та інших заходів офіційного контролю.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢