Виробництво сталі у Китаї продовжить зростати - прогноз

Економіка Металургія Новини
Виробництво сталі у Китаї продовжить зростати - прогноз

Виробництво сталі у Китаї, імовірно, зросте у серпні поточного року у порівнянні з липнем, вважають учасники ринку. Проте залишається незрозумілим, коли саме меткомбінати країни скоротять виплавку сталі, аби утримати річний показник на рівні 2022-го. Про це повідомляє S&P Global.

За даними Китайської асоціації металургійної промисловості (CISA), середньодобова виплавка сталі в Китаї 1-10 серпня становила 2,954 млн т, що на 0,8% вище середнього показника липня і на 9,1% – в річному обчисленні. Станом на 10 серпня запаси прокату на меткомбінатах та спотових ринках, що моніторить CISA, досягли 25,69 млн т, що на 7,5% більше у порівнянні з обсягами на кінець липня, але на 6% менше у річному обчисленні.

Залишається незрозумілим, коли китайські заводи скоротять виробництво, щоб утримати річний обсяг виплавки сталі на рівні 2022-го. Джерела на підприємствах на півночі та сході країни повідомили, що деякі великі заводи в цих регіонах отримали або отримають усний наказ вдатися до цього кроку пізніше цього року. Вже йшлося про те, що найбільший виробник сталі в Китаї Baowu Group, а також деякі великі меткомбінати в провінції Шаньдун отримали подібні розпорядження. На ринку припускають, що провінції Хебей і Цзянсу також незабаром усно повідомлять місцеві заводи про необхідність скорочення виробництва.

Імовірно, заводи отримають лише усні накази безпосередньо від місцевих урядів, а не офіційні оголошення, тому важко передбачити, наскільки у найближчі місяці скоротяться обсяги виплавки сталі. Виробництво може сповільнитися у вересні-грудні, проте слабкий попит обмежить зростання цін на сталь.

Ринок також очікує, що Китай до кінця поточного року посилитьпідтримку інфраструктурної галузі, проте це навряд чи повністю компенсує падіння попиту на сталь у секторах, пов’язаних із нерухомістю. За даними Національного бюро статистики, площа нового будівництва у липні поточного року впала на 30,2% м./м. та 26,5% у річному обчисленні.  Інвестиції країни в інфраструктуру в липні зросли на 4,6% р./р., проте це зростання уповільнилось у порівнянні із показником червня (+6,4% р./р.).

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢