Туреччина будує другий корвет для ВМС ЗСУ

Економіка Новини Транспорт
Туреччина будує другий корвет для ВМС ЗСУ

Туреччина збудує другий корвет типу Ada для потреб Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Як повідомила прес-служба ВМС ЗСУ, церемонія закладки корабля відбулася на одному з суднобудівних підприємств у Стамбулі. За турецькими традиціями урочиста закладка проводилась лише після побудови частини секцій та корпусу.

Згідно з існуючими домовленостями, це вже другий корвет який будується Турецькою Республікою для потреб Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Слід зазначити, що всі роботи здійснюється вчасно відповідно графіків та укладених договорів”, — вказала прес-служба.

Через початок російського вторгнення у лютому 2022 року весь корабель буде побудовано в Туреччині.

Раніше повідомлялося, що на вимогу Києва турецькі суднобудівники внесли в конструкцію другого корвета низку змін. Зокрема, іншим порівняно з першим корветом буде компонування корпусу в районі машинного відділення — для встановлення іншого двигуна. Крім цього, кормова частина корвета буде трансформована для розміщення французького зенітно-ракетного комплексу VL MICA.

У серпні 2022 року Президент України Володимир Зеленський присвоїв ім’я «Гетьман Іван Мазепа» першому українському корвету F211 класу Ada. У жовтні корабель був спущений на воду, зараз триває його добудова на плаву, установка озброєння та обладнання.

Міністерство оборони України уклало контракт на будівництво двох корветів класу Ada для Військово-морських сил Збройних сил України наприкінці 2020 році. Також тоді Державний оборонний концерн Туреччини та суднобудівний завод «Океан» (Миколаїв) підписали меморандум про спільну реалізацію корветної програми. Будівництво корабля здійснює військово-морська верф RMK Marine у Стамбулі. Очікувалося, що миколївське підприємство буде виконувати добудову і монтаж систем озброєнь.

У травні та червні 2022 року російські загарбники завдали артилерійських і ракетних ударів по суднобудівному заводу «Океан».

Корвети класу Ada мають повну водотоннажність понад 2,4 тис. тонн, максимальну швидкість – 29 вузлів, дальність плавання – 3,5 тис. миль. Екіпаж – 106 осіб. На корветах встановлено вісім протикорабельних ракет Harpoon, торпедні апарати для 324 мм Mk.32 або Mk.46, систему захисту від торпед, артилерійську установку 76-мм Oto Melara Super Rapid, а також зенітно-ракетне озброєння у вигляді RIM 116 ПУ Mk 49 RAM. Корвети Ada оснащені сучасною системою бойового керування, навігацією, гідролокатором та системою РЕБ. На кораблях є ангар та палубний майданчик для вертольота або безпілотних комплексів.

Новини

29 Вересня 2023

ЄС надасть Україні кошти, щоб прискорити інтеграцію

Конгрес США виділив 300 млн дол на підтримку України

Казахстан готовий збільшити постачання нафти в Німеччину нафтопроводом Дружба

Ірак хоче залучити українську компанію до розробки найбільшого в країні родовища газу

Рудник “Суха Балка” на шахті Ювілейна взяв у розробку новий блок

УЗ потрібно знизити тарифи на вантажні перевезення, щоб підтримати промисловість

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢