Іран витісняє російську нафту з китайського ринку

Новини
Іран витісняє російську нафту з китайського ринку

США пом’якшили обмеження на експорт нафти з Ірану, завдяки чому він зміг різко збільшити видобуток і експорт сировини до Китаю, де іранська нафта конкурує з російською.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на неназваних американських чиновників, пише "БізнесЦензор".

Вони зауважують, що адміністрація президента США Джо Байдена та керівництво Ірану в останні місяці вели активні переговори. Їх наслідками став прогрес у питанні обміну утримуваними особами та розблокування $6 млрд іранських нафтодоларів у Південній Кореї, своєю чергою Тегеран уповільнив роботи зі збагачення урану.

За словами американських чиновників, США також поступово пом'якшили контроль за деякими санкціями, які стримували експорт іранської нафти. Внаслідок цього нафтовидобуток у країні зріс до найвищого рівня за останні 5 років, а її експорт до Китаю – до максимуму за останнє десятиліття. Іранські чиновники впевнені, що видобуток зросте ще більше.

За даними агентства Kpler, експорт нафти з Ірану до Китаю зріс до 1,5 млн барелів на добу. За інформацією компанії TankerTrackers.com, яка відстежує пересування танкерів, у липні він сягнув 2 млн барелів.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), видобуток в Ірані в липні зріс до 3 мільйонів барелів на добу, що є найвищим показником з 2018 року.

Тегеран розраховує збільшити видобуток до 3,4 мільйона барелів найближчими тижнями, повідомив нещодавно міністр нафти країни Джавад Овджі. За даними джерел агентства, до кінця року віе може зрости до 3,6 мільйона барелів на добу.

Збільшення обсягів іранської нафти на ринку стало одним із факторів нещодавнього зниження цін на нафту, які на початку серпня підскочили до $88 за барель Brent після скорочення видобутку у Саудівські Аравії та обмеження експорту Росією.

При цьому Китай хоче купує іранську нафту, заохочений значними знижками, які Тегеран пропонує, щоб конкурувати з нафтою із Росії. За даними трейдерів, іранська нафта продається зі суттєвою знижкою – понад $10 за барель порівняно з ціною Brent.

Водночас експорт російської нафти морем за чотири тижні до 20 серпня впав до 2,84 млн барелів на добу, свідчать дані Bloomberg про пересування танкерів. Це на 1,05 млн барелів менше за рекордний експорт у середині травня. Крім того, цей показник впав нижче 3 млн вперше з другого тижня січня 2023 року.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢