Індійські металурги вимагають захисту від китайського імпорту
Економіка Металургія НовиниІндійська асоціація сталеливарної промисловості (ISA) звернулася до уряду Індії з проханням вжити заходів щодо імпорту сталевої продукції з Китаю. Як повідомив Алок Сахай, генеральний секретар ISA, влада Індії надто довго приймає рішення з питань міжнародної торгівлі, чим часто користуються експортери.
Як стверджує Сахай, на ухвалення будь-якого такого рішення йде щонайменше 15 місяців. За його словами, уряд країни зазвичай керується правилом меншого мита, що лише сприяє збільшенню термінів обговорення питання.
Проте винні, на думку Сахая, також індійські компанії, які надто покладаються на імпортну продукцію. «Багато таких імпортерів не усвідомлюють, яких збитків вони завдають внутрішньому ринку в довгостроковій перспективі. І колись це найсильніше вдарить по них же», – стверджує він.
За даними ISA, обсяги імпорту сталевої продукції до Індії з квітня по липень 2023 р. зросли на 32% порівняно з тим самим періодом роком раніше. Китай за цей час експортував до країни на 63% більше продукції, ніж рік тому, 600 тис. т. Він став другим найбільшим експортером сталевої продукції після Південної Кореї (700 тис. т), повідомляє агентство Reuters.
При цьому Індія у квітні-липні виявилася нетто-експортером сталевої продукції: індійські компанії поставили за кордон 2,6 млн. т, а імпортували при цьому 2 млн. т. Споживання сталевої продукції країни за ці чотири місяці зросло на 12,2% в порівнянні з минулим роком, до 41,2 млн. т. Обсяги виробництва нерафінованої сталі за той же період зросли на 11,5%, до 45,8 млн. т.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram