Укрметалургпром звернувся до світу з закликом розблокувати українські порти

Металургія Новини Теми дня Транспорт
Укрметалургпром звернувся до світу з закликом розблокувати українські порти

Об’єднання підприємств "Укрметалургпром" від імені багатотисячного колективу вітчизняного гірничо-металургійного комплексу звернулось до керівництва та повноважних представників ООН, ЄС, США, Великобританії та Туреччини з закликом щодо повного розблокування українських портів і відновлення вільного судноплавства у Чорному морі.

Звернення було надіслано Генеральному секретарю ООН Антоніу Гуттерішу, Державному секретарю США Ентоні Блінкену, Міністру оборони США Ллойду Остіну ІІІ, Міністру торгівлі США Джині Раймондо, Президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн, Міністру закордонних справ Великобританії Джеймсу Клеверли, Міністру оборони Великобританії Гранту Шеппсу, Міністру національної оборони Туреччини Яшару Гюлеру, послу США в Україні Бриджет Бринк, послу ЄС в Україні Матті Маасікасу, послу Великобританії в Україні Мелінді Симмонс, послу Туреччини в Україні Ягмуру Гюльдере.

"З початку повномасштабного вторгнення армії росії на територію України, чорноморські порти, через які відбувався основний український експорт та імпорт до нашої країни, було заблоковано, що призвело до фактичної зупинки їх діяльності.  В подальшому, в рамках "Зернової угоди", був погоджений експорт продовольчих товарів, частка яких у довоєнній вантажній базі портів складала близько 40%. Але решта галузей фактично була позбавлена доступу до морських перевезень, що призвело до катастрофічного скорочення промислового виробництва в Україні", - йдеться у повідомленні.

"Укрметалургпром" зазначає, що нажаль зазначена домовленість мала тимчасовий характер, і вже влітку поточного року країна-агресор одноосібно вийшла з "Зернової угоди" і відновила повну блокаду українських портів в Чорному морі.

"На сьогоднішній день морська торгівля України практично знищена країною-агресором, через що страждає не тільки Україна, яка несе величезні економічні втрати, а також і значна кількість країн світу, у яких спостерігається дефіцит продовольства", зазначається у зверненні.

Наразі росія продовжує зухвало порушувати міжнародне право і посилювати свою присутність і економічну активність в чорноморському регіоні. Тобто, «Зернова угода» виявилася компромісом з терористом та піратом, який зробив все можливе для придушення економіки України, одночасно продовжуючи безперешкодно отримувати мільярдні надходження від морської торгівлі, що дозволяє йому фінансувати війну проти нашого народу.

У довоєнний період частка перевалки вантажів українського ГМК через морські порти становила майже 38% від загальноукраїнського обсягу портових відвантажень, і російське блокування чорноморських портів болісно позначилось на стані провідної галузі: поточна завантаженість металургійних комбінатів не перевищує 55%, а гірничо-збагачувальних 35% від рівня виробництва у 2021р.; трубна галузь скоротила випуск продукції майже на 40%; експорт титанової та цирконієвої руди і концентрату у 2022 р. впав на 43%, а імпорт бокситів для виробництва алюмінію знизився майже на 82%.

"З огляду на зазначене, йдеться у зверненні, в інтересах України та всіх країн-партнерів зробити все можливе, щоб повернути Україні її право на вільну морську торгівлю, оскільки в поточній ситуації саме повне відкриття морських портів для усіх видів вантажів створить передумови для швидкого відновлення промислового виробництва в Україні, що посилить нашу спроможність до опору російській агресії", - підкреслює асоціація.

Тому, з метою повного розблокування морських портів України, ОП "Укрметалургпром" пропонує країнам-партнерам відмовитись від ідеї повернення до формату вкрай невигідної для України "Зернової угоди" та сконцентрувати зусилля на відновленні вільного судноплавства в порти України, допомозі у зміцненні оборони портової інфраструктури та забезпеченні безпеки суден у чорноморському регіоні,  сприянні створенню механізму комерційного страхування / перестрахування ризиків для суден у партнерстві з міжнародними організаціями та страховими фондами і суттєвому посиленні санкційного тиску на росію з метою запобігання тероризму та піратству у чорноморському регіоні.

"Повне розблокування морських портів України у Чорному морі з відновленням вільного судноплавства є важливою задачею державного значення, оскільки це дозволить відновити промислове виробництво та забезпечити зростання українського ВВП на 10%, дасть Бюджету України порядку 4 млрд доларів США додаткових податкових надходжень, за рахунок яких і фінансується сектор оборони України, забезпечить зростання валютної виручки на 18 млрд доларів США в рік та дозволить зберегти/ відновити майже 500 тис. робочих місць", - підкреслюється у зверненні.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢